весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/24/vesnjanii_plener2009_zaproshuye.htm
"Весняний пленер-2009" запрошує любителів живопису! У вівторок, 28-го квітня о 13.00 у Кіровоградському Дендропарку розпочнеться спільна ініціатива Художньої галереї Андрія Кадигроба та Мистецького факультету державного педагогічного університету, підтримана Корпорацією "XXI сторіччя" - "Весняний пленер-2009"

Пленер – це виїзд на натуральні замальовки, у ході яких художники створюють найчастіше ескізи, а іноді – готові витвори мистецтва. Їхня тематика не обов'язково зумовлена місцем пленеру. Головне, щоб місце надихало – за рахунок природної, історичної чи культурної унікальності. Саме таким місцем є Дендропарк!

Хороша освіта, живість інтересу до натури, живописна вправність – такі важливі складові успішного пленеризму. Все це успішно дають своїм студентам викладачі Мистецького факультету КДПУ. Тут викладають відомі в Україні і за її межами художники, звідси починають свій творчий шлях митці нашого регіону. Тому до участі у прес-конференції запрошений і Леонід Бабенко, декан Мистецького факультету КДПУ. За його словами, участь у пленері візьмуть 15 кращих студентів Кафедри образотворчого мистецтва та дизайну, а також дорослі працюючі художники.

«Пленер – це мов би ковток із цілющого джерела, який насичує палітру митця надзвичайними акордами кольорів. Тому участь у подібній акції надзвичайно корисна для творчого зросту», – переконаний Андрій Кадигроб, який досяг домовленості із керівництвом Дендропарку, а також із президентом ФК "Зірка" Миколою Онулом, аби пленер відбувся саме там. Це і недалеко, а отже студентів не треба буде відривати надовго від навчального процесу, і місце там живописне, особливо коли квітнуть десятки тисяч тюльпанів.

На пленері виникає не тільки обмін враженнями, а й створюється могутній потенціал творчого натхнення, який відкриває нові можливості для самовираження. Саме так оцінюють свою участь у цьому творчому проекті і вже відомі на Кіровоградщині художники, які також погодилися брати участь в акції. Це і Олександр Демиденко, і Валерій Давидов, і Ігор Вишніченко, і Анатолій Кімнатний, і Олена Коваленко, і інші митці.

За результатами пленеру відбудеться виставка кращих робіт у галереї Андрія Кадигроба, а також нагородження трьох кращих студентів подарунками: мольбертом, етюдником та фарбами!!!