весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/21/_kirovogradski_podatkivci_viluchili.htm
Кіровоградські податківці вилучили 1100 неліцензійних дисків! Економічна криза стала причиною того, що пересічні громадяни у пошуках заробітку не цураються навіть порушень законодавства. З розвитком науки та техніки, розвивається і творчий підхід ділків до пропозицій на ринку споживчих товарів. Ще донедавна любителі швидкої наживи пропонували нам неліцензійні, сумнівної якості, але дешеві аудіо та відео касети. А вже сьогодні, враховуючи науково-технічних прогрес, вони запрошують покупців придбати диски формату DVD та CD, походження та якість яких часто викликає сумніви.
Питанням захисту прав інтелектуальної власності займається чимало державних структур, в тому числі і силових. Організовуються різнохарактерні заходи, здійснюються перевірки місць продажу аудіовізуальної продукції. При виявленні фактів розповсюдження примірників аудіовізуальних творів без маркування контрольними марками, що засвідчують дотримання авторських прав і надають право на розповсюдження аудіовізуальних творів, товар вилучається, а винні особи притягуються до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

За інформацією Управління податкової міліції ДПА в Кіровоградській області, початку поточного року податковою міліцією Кіровоградської області вилучено з незаконного обігу біля 6 тисяч примірників аудіовізуальної продукції на загальну суму близько 250 тисяч гривень. Останнє вилучення здивувало навіть бувалих співробітників – більш ніж 1100 дисків формату DVD та CD, що гривневому еквіваленті дорівнюється чималій сумі в 53 тисячі гривень. Для порівняння – за весь минулий рік співробітниками податкової міліції області вилучено 6760 примірників на загальну суму близько 130 тисяч гривень.

Відома аксіома про те, що попит породжує пропозицію у даному випадку справджується повністю. Виникає справедливе запитання, та чи не боремося всі ми з повітряними млинами? Адже, якщо ми, для порівняння, заглянемо до законодавчих систем інших країн, то побачимо, що боротьба з незаконною реалізацією підакцизних та інших видів товарів ведеться у декількох напрямках – як у напрямку заборони реалізації, так і у напрямку заборони придбання. Тобто, і продавець і покупець несуть однакову відповідальність за порушення законодавства про незаконних обіг визначеної групи товарів. Можливо таку законодавчу практику було б доцільно запровадити і у нас?