весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/2/vibori_prezidenta_kostenko_nazvav.htm
Вибори Президента Костенко назвав змовою антиукраїнських сил! "Черговою змовою антиукраїнських сил» назвав народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО вчорашнє голосування в парламенті щодо призначення виборів Президента України на 23 жовтня, - повідомляє прес-служба УНП.

Політик підкреслив, що «посилаючись на розбіжності між Конституцією та Законом «Про вибори Президента України», антиукраїнська більшість у парламенті черговий раз намагається догодити північному сусіду, зупинивши повноваження першого Президента, котрий дбає про український національний інтерес, хоч на декілька місяців раніше».

Водночас, наголосив Юрій КОСТЕНКО, «своїми діями антиукраїнські сили вкотре засвідчили, що сьогодні влада в Україні менш за все переймається проблемами впливу світової фінансової кризи на Україну, а вирішує лише питання як в Україні не допустити реалізації української державної політики».

Довідково. У випадку суперечностей між Законами України та Конституцією України вищу юридичну силу має Конституція України. У ст. 103 Конституції України зазначено:

1 абзац:
«Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років».
5 абзац:

«Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю останнього місяця п'ятого року повноважень Президента».