весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/2/jak_kirovogradshina_gotuvatimetsja.htm
Як Кіровоградщина готуватиметься до Дня довкілля? Голова обласної державної адміністрації Василь Моцний видав розпорядження від 24 березня 2009 року № 169-р «Про проведення в області у 2009 році Дня довкілля». Цей день як своєрідне свято, згідно з указом Президента України від 6 серпня 1998 року, відзначається щорічно у третю суботу квітня. Нинішнього року він припадає на 18 квітня – день перед Великоднем, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено план заходів з підготовки та проведення Дня довкілля та утворено організаційний комітет, який очолила виконуюча обов'язки першого заступника голови облдержадміністрації Світлана Негода.

Відповідно до затвердженого плану, структурним підрозділам (за переліком) обласної державної адміністрації, обласним управлінням меліорації і водного господарства та лісового і мисливського господарства, державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в області, райдержадміністраціям, міськвиконкомам та обласним громадським організаціям екологічного спрямування (за їх згодою) доручено визначити об'єкти та обсяги щодо благоустрою населених пунктів і прилеглих до них територій, парків, скверів, алей, а також щодо упорядкування водоймищ в населених пунктах, очищення водних джерел, створення нових лісових насаджень, нових газонів і квітників, ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

Обласне управління лісового та мисливського господарства, міськвиконкоми, райдержадміністрації мають забезпечити посадковим матеріалом підприємства, установи, організації, а також усіх тих, хто побажає взяти участь у проведенні Дня довкілля.

Протягом цього дня безпосередньо у населених пунктах планується розчистити території зелених насаджень від сухостою, виконати обрізку дерев, кущів, упорядкувати території парків, скверів, набережних, бульварів, зелених насаджень вздовж вулиць, житлових забудов, територій підприємств, закладів, установ, здійснити побілку дерев. Планується також упорядкувати майданчики для сушіння білизни та збирання сміття, установити додаткові контейнери для твердих побутових відходів, засіяти і засадити квітники і газони на площі 35 гектарів, створити нові зелені насадження у межах населених пунктів на площі 2,5 гектари.

У просвітницькому плані розпорядженням передбачено, що для виховання, особливо в юного покоління, шанобливого ставлення та любові до природи, управління освіти і науки облдержадміністрації у співпраці з обласним управлінням лісового та мисливського господарства мають організувати на Кіровоградщині ряд екологічних акцій, зокрема конкурси на кращий малюнок та кращі творчі роботи з екологічної тематики.

Заплановано також ряд інших, у тому числі природоохоронних, заходів.