весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/16/yevro2012_v_ukrayini_bude_u_pjati.htm
Євро-2012 в Україні буде у п'яти містах? На проведення чемпіонату Європи у 2012 році претендують відразу п'ять українських міст. Збільшення української квоти може відбутися за рахунок польського Вроцлава, де тільки нещодавно був знайдений генпідрядник на будівництво стадіону, а роботи планують почати влітку, - повідомляє "Українська правда".

Євро може пройти за схемою 5+3 на користь України. Колаж "Чемпіону"

На проведення чемпіонату Європи у 2012 році претендують відразу п'ять українських міст. Збільшення української квоти може відбутися за рахунок польського Вроцлава, де тільки нещодавно був знайдений генпідрядник на будівництво стадіону, а роботи планують почати влітку.

Про це стверджує "Дело", посилаючись на керівника департаменту по підготовці до Євро-2012 одного з українських міст, який не побажав називатися.

Таким чином, Євро-2012 може пройти у Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Львові та Харкові, а також у трьох польських містах: Варшаві, Гданську та Кракові або Вроцлаві.

Президент УЄФА Мішель Платіні, коментуючи ситуацію з розподілом міст, сказав: "Міста вибирає винятково Виконком УЄФА. Якщо між Україною і Польщею є угода про паритетний розподіл міст - вона не була зареєстрована в УЄФА, так що це зовсім інше. І чи буде формат 4 українських - 4 польських міста, 3-3 чи 4-2, чи 6-0, чи 5-1 - це буде рішення виконавчого комітету УЄФА у травні в Бухаресті".

Раніше Мішель Платіні заявляв, що основними критеріями вибору міст будуть наявність і якість стадіону. А на сьогоднішній день за графіком виконання будівельних робіт на стадіонах Україна випереджає Польщу, пише "Дело" з посиланням на слова свого джерела. Наразі точно прийняти Євро-2012 зможуть Донецьк (стадіон буде зданий наприкінці серпня), Дніпропетровськ (стадіон зданий повністю) і Харків (у стадії реконструкції). Київ визначений як місце фінальної гри. У Львові ж йде серйозна робота по будівництву стадіону.

У Польщі ж ще ні один стадіон не зданий. Так, у Варшаві зараз тільки ведуться підготовчі роботи, у Гданську йде підготовка до реконструкції. Вроцлав (будівництво) тільки нещодавно знайшов генпідрядника. Краків з 2004 року веде комплексну перебудову стадіону, яку планують завершити до 2010 року. А Хожув (реконструкція) тільки вийшов на другий етап тендеру. Незважаючи на це, Варшава як столиця точно прийме Євро. "Можна говорити, що Хожув і Познань, швидше за все, не зможуть прийняти Євро", - говорить джерело "Дела". Наступними можуть вибути Вроцлав або Краків.

А от віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник напередодні заявив, що Україна, як і колись, просить УЄФА дотримувати принципів паритетності при виборі міст для проведення ЧЄ-2012 з футболу в Україні і Польщі.

Нагадаємо, що польська преса вже давно приписує собі п'яте місто, позбавляючи права проведення Євро-2012 то Львів, то всю Україну.