весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/14/situacija_u_silskogospodarskomu.htm
Ситуація у сільськогосподарському машинобудуванні необоротна! Таку відповідь дав газеті "Голос України" на питання про становище сільгоспмашинобудівних підприємств в Україні Павло Штутман , голова наглядової ради ЗАТ «Ельворті Груп».

На його думку, щоб тепер повернутися до вихідної точки, скажімо, до середини 2008-го, знадобляться роки. Адже, ринок — це покупці: не ті, хто хоче продати, а ті, хто хоче купити. Їхня кількість скоротилася дуже істотно, з різних причин, переконаний Павло Леонідович. Передусім через украй низьку, часом мінусову рентабельність, збитковість сільського господарства.

"Навіть те, що торік було зібрано рекордний за всю історію України врожай зернових, позитивно на сільгоспвиробникові не позначилося. Адже сільське господарство у всіх цивілізованих країнах дотується. А в нас лізингові програми, програма підтримки фермерства, компенсації кредитів теоретично існують, але реально не працюють", - розповідає пан Штутман.

Нині триває підготовка до весняно-польових робіт — коли потрібні ПММ, запчастини, техніка тощо. Але пріоритети розставлено в напрямі «самі видеруться». А тим часом аграрії просто не можуть взяти кредити — ніхто не дає, навіть під ті величезні, варварські відсотки, під які раніше давали. Фактично сільгоспвиробник залишився без оборотних коштів: його не підтримують ні держава, ні банки.

Повністю інтерв'ю читайте за наступним посиланням