весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/10/prefesiinotehnichnim_zakladam_osviti.htm
Префесійно-технічним закладам освіти подобаються експерименти!? «Сьогодні знайти професійного токаря чи слюсаря для керівника підприємства досить складно, але не менш важливо, ніж менеджера чи топ менеджера». Таку думку на сьогоднішній селекторні нараді в «Укртелекомі», в якій взяли участь і представники Кіровоградщини, висловив Іван Вакарчук, міністр освіти і науки України. На його думку рівень кваліфікації молодих працівників відіграє важливу роль в розвитку економіки кожного регіону.

На нараді також відбувалося обговорення експерименту, який впроваджено у трьох областях України: Харківській, Львівській та Київській. Мова йшла про децентралізацію професійно-технічних закладів освіти України. В цих трьох областях навчальні заклади переведені були на місцеві бюджети.

«97 % профтехзакладів – це мешканці нашої області, - повідомила на селекторній нараді Людмила Білуга, заступник голови Харківської ОДА. – Таким чином, ми готуємо кадри для себе. І ми підтримуємо заходи, направлені на оптимізацію мережі професійно-технічних закладів освіти, сьогодні це необхідно».

Підтримав колегу і Ігор Держко, заступник голови Львівської ОДА: «В режимі цього експерименту ми почали працювати ще в 2007 році. Коли перевели професійно-технічні навчальні заклади на місцевий бюджет, обсяги фінансування зросли. Зросла і увага органів місцевої влади, налагодилась співпраця з роботодавцями та центрами зайнятості».

Ігор Держко також відмітив: «Ми б хотіли продовжувати цей експеримент».