весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 квітня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/4/1/osnovni_investiciyi__v_promislove.htm
Основні інвестиції - в промислове виробництво! За 2008р. за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 897,5 млн.грн. інвестицій в основний капітал (капітальних вкладень), що на 19,7% менше ніж у 2007р., - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

На кожного мешканця обласного центру в середньому припало 3,7 тис.грн. інвестицій в основний капітал, що на 24,1% більше ніж у середньому по області.

Одним із найбільш вагомих джерел фінансування інвестицій в основний капітал у 2008р. були власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 61,8% усіх капіталовкладень.

Пріоритетними напрямами інвестування є промислове виробництво, у яке спрямовано 44,6% загального обсягу капіталовкладень. При цьому 82,1% цих вкладень здійснено підприємствами переробної промисловості, серед яких інвестиційно привабливими залишилися підприємства з виробництва харчових продуктів та напоїв.

Активно інвестуються ті сфери економіки, які гарантують більш швидку оборотність капіталу. Так, на розвиток торговельних підприємств вкладено 115,3 млн.грн. інвестицій в основний капітал, що становило 12,8% загального обсягу інвестицій по обласному центру.

У розвиток підприємств транспорту та зв'язку спрямовано 13,7% загального обсягу капітальних вкладень. Обсяг інвестицій у даний вид діяльності зменшився на 16,9% порівняно з 2007р.

Збільшився обсяг інвестицій в об'єкти культури та спорту, відпочинку та розваг на 71%, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги – на 18,1%, освіти – на 3,1%.

Кожну десяту гривню інвестицій в основний капітал вкладено у житлове будівництво, але порівняно з 2007р. їх обсяг зменшився на 21,6%.