весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/5/u_knigarni_ye_proishov_vechir_pamjati.htm
У книгарні «Є» пройшов вечір пам'яті Володимира Івасюка! 4 березня 2009 року Володимиру Івасюкові виповнилося б 60. З іменем Івасюка у нас зазвичай постають кілька асоціацій: «Червона рута», пісні, які співає не тільки Радянський Союз, а й уся Європа, інша асоціація – трагічна смерть. Уже в пострадянські часи про Володимира Івасюка знято багато фільмів, написані книжки, але історію його загибелі нез'ясовано й досі.

У будь-якому випадку наша влада таки зважила на важливу не тільки в біографії окремої людини, а й в історії країни дату – на Буковині і на Львівщині цей рік проголошено роком Володимира Івасюка. Цього року вже вийшли і ще вийдуть нові книги про композитора та поета. До 60-річчя митця в різних містах України пройдуть різні заходи: концерти у Львові, Чернівцях, Одесі та інших містах України. В багатьох школах України сьогодні також відбуваються вечори пам'яті композитора і поета.

В Києві відзначили 60-річчя Володимира Івасюка теплою розмовою та переглядом фільму. Гостями книгарні «Є» були письменниця, добра знайома композитора Галина Тарасюк і дослідниця його творчості, перша директорка Чернівецького музею Володимира Івасюка, упорядниця книжки спогадів та есе «Володимир Івасюк. Життя – як пісня» Парасковія Нечаєва. Відбувся перегляд одного з останніх фільмів про митця «Володимир Івасюк: життя моє – обірвана струна» (автор фільму Василь Ілащук, сценарист – Тарас Ткаченко). Тарас Ткаченко розповів про зйомки фільму.

Галина Тарасюк розповіла про покоління, до якого належали і Івасюк, і вона сама: покоління 70-х. З одного боку, це покоління називають нездійсненим, застійним, тихим, з іншого боку, з фільмів про Володимира Івасюка і з його пісень воно постає як життєрадісне і світле. Пані Галина з'ясувала причину таких суперечливих трактувань.

Парасковія Нечаєва поділилася спогадами про заснування музею Володимира Івасюка, розповіла про родину композитора, зокрема про його батька – письменника Михайла Івасюка, звернула увагу на феномен впливу пісні на творення свідомості, ідентичності, адже зазвичай вважається, що такий вплив має слово, а не музика.

Тарас Ткаченко відповів на запитання присутніх щодо зйомок фільму «Володимир Івасюк: життя моє – обірвана струна».

Адреса Книгарні «Є»: вул. Лисенка, 3 ст. м. «Золоті Ворота».