весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/5/silski_doshkilni_zakladi_oblasti.htm
Сільські дошкільні заклади області на межі "вимирання"! Сільські дошкільні заклади області переживають не найкращі часи. Того фінансування, що виділяють з місцевих бюджетів, ледве вистачає на зарплатню працівникам. Про повноцінне харчування, оновлення наочних матеріалів, ремонтів - мова взагалі не йде. Але за такої скрути дитячим садочкам Компаніївського району вдається не лише виживати, а й виховувати всебічно розвинутих дітей, - повідомляє канал "Кіровоград".

У селі Мар'ївка Компаніївського району роботу дошкільного закладу місцева влада відновила рік тому. Сьогодні він може прийняти двадцятьох дітей. Це третина бажаючих. Ще сорок одна заява від батьків лежить у сільській раді.

Музичного керівника, який у минулому році працював на п'яту частину ставки, через брак коштів звільнили. Тепер діти танцюють під власний спів. Різновікова малеча виховується в одній групі. Усі сидять за партами, тільки одні навчаються, а інші – граються.

У сусідньому селі Роздолля місць вистачає для усіх дошкільнят, бо їх небагато. Заклад вбогий, коштів на оновлення меблів та ремонту немає. Але місцеві жителі рук не опускають. Сільгоспвиробники допомагають продуктами, батьки працею. Аби лишень садочок працював.

Вбогість не заважає цьому дошкільному закладу бути унікальним. Діти цитують Сухомлинського, знають хто Президент їхньої країни та що означають державні символи.

Вчать малечу і нестандартно мислити, їм прививають любов до рідної землі та шану до старших. Діти живуть казкою і піснею, тому скрути не помічають.