весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/5/15_tisjachi_likariv_ne_vistachaye.htm
1,5 тисячі лікарів не вистачає, щоб лікувати кіровоградців! Медики Кіровоградщини вчора підсумували результати своєї діяльності протягом минулого року. На колегії, яка проходила в обласній дитячій лікарні були присутні голова облдержадміністрації Василь Моцний а також заступники голів райдержадміністрацій. Нажаль лише за умови сприяння влади галузь охорони здоров'я може надавати якісні послуги, - повідомляє канал "Кіровоград".

Нині кількість населення області становить 1 мільйон 20 тисяч осіб. Якість медичних послуг – те, що важливе для людини, незалежно від віку чи соціального статусу. Сказати, що на Кіровоградщині їх надають на найкращому рівні не можна. Не дозволяє матеріальне та кадрове забезпечення. Хоч і задніх, порівняно з іншими областями, наша не пасе. Як і раніше, проблемними залишаються питання захворюваності на туберкульоз, онкологічні недуги, хвороби системи кровообігу.

Лікувальні заклади у великих містах оснащені не найгірше. А от рай лікарні, а особливо сільські ФАПи потерпають. Немає там найнеобхіднішого – гарячої води, холодильників для зберігання ліків. Складніше з мед закладами на селі. Там ними порядкує сільрада. Є населені пункти, де на потреби ФАПу протягом року виділялось менше 500-та гривень.

Одним із пріоритетних було у минулому році і залишається дотепер питання захисту материнства й дитинства. Працювати над ним мають усі лікарі, переконана Ірина Бондаренко. Часто проблеми вагітних пов'язані з захворюваннями серця, нирок чи іншими, які не були вчасно виявлені, каже головний акушер-гінеколог.

Досягнення й проблеми саме своєї спеціалізації озвучили кілька медпрацівників керівної ланки. Серед того, що їх об'єднує – недостатня кількість кваліфікованих кадрів. На сьогодні для того, щоб лікувати кіровоградців не вистачає півтори тисячі лікарів. Хоч заробітна плата у цій галузі не найменша по державі. Крім того, її вчасно виплачують.

Василь Моцний в свою чергу переконаний – заступники голів райдержадміністрації, які відповідають за охорону здоров'я недопрацьовують. адже низку проблем лікарняних закладів області можна вирішити на місцевому рівні.

Поставлені цілі минулого року, а саме – зробити медицину в області якісною, залишаються актуальними для влади області й надалі, підсумував Василь Моцний.