весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 4 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/4/kirovograd_ye_chastinoyu_iniciativnoyi.htm
Кіровоград є частиною ініціативної групи, що готує доповідь в ООН! У 2009 році голос кіровоградців буде почуто в Женеві. Це стане можливим завдяки підготовці альтернативного звіту щодо виконання Україною Конвенції ООН «Про права дитини». Саме дитяча екологічна громадська організація «Флора» виступить «вустами» громадськості, щодо реального стану дотримання прав дитини в Кіровоградській області, повідомляє сайт "весь Кіровоград"

Україна, як і всі інші держави, після ратифікації Конвенції ООН «Про права дитини», повинна надавати звіти на розгляд Комітету ООН. Через систему звітності влади перед Комітетом, відбувається моніторинг дотримання норм, що зазначені в Конвенції. З іншого боку , Комітет регулярно закликає неурядові організації також готувати на розгляд альтернативні звіти , документацію та іншу інформацію, що могла б допомогти намалювати реальну картину того, як виконується Конвенція в тій чи іншій державі.

Порівнюючи дані, надані державою та громадськістю, Комітет має змогу більш об'єктивно оцінити ситуацію, що склалась в країні з дотриманням прав дитини. Написання альтернативного звіту - реальна можливість виявлення проблем, на які держава закриває очі та навмисне замовчує. Тому, інформація, яку надають громадські організації, є суттєвим елементом в процесі моніторингу реалізації Конвенції ООН Україною. Звітуючи влада, зазвичай, спирається на законодавство, на існуючи закони, програми, розпорядження, забуваючи, про те, що закони потрібно не тільки приймати, але й виконувати. Саме про стан виконання законодавства, зазвичай й доповідає громадськість.

Протягом 6 місяців представники дитячої екологічної громадської організації «Флора» в складі ініціативної групи з підготовки альтернативного звіту про дотримання прав дитини в Україні 2006 – 2008 р., досліджували реальний стан виконання Конвенції ООН « Про права дитини» в Кіровоградській області та на території України. Зібрану, проаналізовану інформацію передано до громадської організації «Жіночий консорціум», яка займається формуванням та узагальненням даних від регіональних представників.

Отже, чекаємо на висновки та рекомендації від Комітету ООН.
Інформація про звіти, що надаються до ООН розміщені в Інтернеті розповідає кіровоградка Юлія Бочарова-Туз