весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 31 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/31/v_podatkovii_jami_podatkivci_nakopali.htm
В «податковій ямі» податківці «накопали» більше 4 мільйонів! В умовах економічної кризи боротьба з «тіньовою» економікою стає одним із основних джерел поповнення державної скарбниці. На жаль, деякі підприємці до цього часу пробують ризикнути, зігравши в «схованку» з податковою службою. І все частіше намагаються уникнути сплати податків за допомогою так званих «податкових» ям – підприємств з ознаками фіктивності, які, виписуючи податкові накладні, надають можливість своїм контрагентам формувати затратну частину і податковий кредит, при цьому не декларують валового доходу і податкових зобов'язань та не сплачують їх до бюджету.

Метою перевірки одного кіровоградського суб'єкту господарювання стало руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань за допомогою використання саме «податкових ям", - повідомляє відділ супроводження податкового аудиту великих платників податків управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Кіровоградській області.

В ході її проведення встановлено, що підприємство закупило паливно-мастильні матеріали на підставі договорів купівлі-продажу, що були укладені без мети отримання доходу. В результаті посадові особи суб'єкту господарювання неправомірно скористались правом на податковий кредит з податку на додану вартість.

В результаті «винахідливим» підприємцям донараховано податків, разом із штрафними санкціями на загальну суму понад 4,4 млн. грн.