весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 31 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/31/kirovogradshina_vidznachaye_200richchja.htm
Кіровоградщина відзначає 200-річчя від дня народження Гоголя! Вчора, 30 березня в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки творів з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження письменника, драматурга Миколи Васильовича Гоголя (1809-1852).

Рішенням ЮНЕСКО 2009 рік оголошено роком Гоголя. В Україні організаторами заходів є Міністерство культури і туризму України та Національна комісія України у справах ЮНЕСКО. В рамках проведення заходів заплановано і відкриття виставок, кінопоказ фільмів, прем'єри вистав за творами М.Гоголя і ціла низка інших літературно-мистецьких та освітньо-виховних заходів.

Творча спадщина М.В. Гоголя представляє неабиякий інтерес для російської і української культури. Образи письменника і його літературних героїв митці втілили в багатьох живописних, графічних і скульптурних творах.

Центральне місце в експозиції належить пензлю нашого земляка В.О.Федорова (1920-1986), а саме - живописна робота «Портрет М.Гоголя». Над ілюструванням творів на гоголівську тематику працював відомий український художник і графік Є.А.Кібрик (1906-1978). У фондах обласного художнього музею зберігається біля 70-ти ілюстрацій Є. Кібрика до знаменитої повісті «Тарас Бульба». На виставці представлені деякі з них: малюнок до титульного листа, «Тарас на коні», «Тарас перед стратою Остапа», «На площі у Січі», «Смерть Кукубенка», «Тарас на вогнищі», «Прощання козаків», «Козаки у поході» і т.д., які виконані в техніці автолітографії. Всі ці графічні твори датовані 1944-45 рр. Твір «Тарас Бульба» став найважливішим підсумком у творчій праці письменника, адже перед читачами постає яскрава й незабутня історія українського народу, його боротьба за національну незалежність.

Знаменитий графік Кіровоградщини В.В.Кир'янов створив ілюстрації до повісті М.Гоголя «Як посварилися Іван Іванович з Іваном Никифоровичем», виконані пером та тушшю.

Також на виставці представлені ескізи до спектаклю «Вій» художника-декоратора Д.Г.Нарбута.

Переглянути картини з експозиції можна тут