весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 31 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/31/byudzhet_kirovskoyi_raionnoyi_u_kirovogradi.htm
Бюджет Кіровської районної у Кіровограді ради знову не прийнято! Сьогодні, у вівторок, 31-го березня об 11.00 у Кіровоградському прес-клубі реформ (адреса: вул. Островського, 2, корпус 2, офіс 8) відбудеться прес-конференція на вказану вище тему за участі керівництва Кіровського району.

Актуальність теми у тому, що 24 березня 2009 року відбулось друге засідання двадцятої сесії Кіровської районної у м.Кіровограді ради, на якій окрім депутатів районної у місті ради були присутніми начальник фінансового управління Кіровоградської міської ради Бочкова Л.Т., а також начальник Державного казначейства в Кіровограді Стецюк В.Н. На розгляд депутатського корпусу районної у місті ради було винесено одинадцять питань. Але основним і болючим питанням стало прийняття районного у місті бюджету.

Обговорення цього питання з начальником фінансового управління Кіровоградської міської ради Бочковою Л.Т., а також начальником Державного казначейства в м.Кіровограді Стецюком В.Н. викликало найбільший резонанс. Депутати районної у місті ради ставили багато запитань, на які на жаль так і не отримали вичерпної і зрозумілої відповіді. Основні з них: «Чому Кіровоградська міська рада ігнорує потреби у коштах на виконання делегованих повноважень районної у місті ради?», «Яким чином виконувати благоустрій району при видатках у сумі 600,0 тис. грн.?», «Чому не профінансована Програма «Соціальне таксі»? Хіба така надзвичайно важлива подія, як надання безоплатних транспортних послуг жителям Кіровського району міста з обмеженими фізичними можливостями так і залишиться поза увагою Кіровоградської міської ради?». Для забезпечення повноцінного функціонування проекту «Соціальне таксі» необхідні кошти в сумі 48,8 тис. грн.; «Чому міська рада всупереч пунктам 3 та 4 статті 41 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" свавільно зменшує чи збільшує обсяг повноважень районної у місті ради без її на те згоди протягом скликання?». Не отримана відповідь і на питання: чому у керівництва міської ради виникла потреба в ліквідації Кіровського району?!

Обурення викликав і той факт, що на звернення депутатів районної у місті ради до міського голови про перегляд бюджету керівництвом міської ради досі не надано відповіді. Видатки, які стосуються повноважень управління праці та соціального захисту населення виконкому, такі як : видатки на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, компенсація на надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам та щомісячна стипендія громадянам 90-річного віку так і залишаються без фінансування з боку міської ради. А повноваження у галузі благоустрою: утримання та поточний ремонт мереж зовнішнього освітлення - на 2009 рік кошти зовсім не передбачені. У той же час, на ці цілі видатки з міського бюджету у 2009 році складають понад 2,4 млн.грн. (в порівняння – бюджету Кіровського району на 2008 рік було затверджено 580 тис.грн.). Де логіка? Не отримали відповіді депутати і на питання щодо належного забезпечення органу державного реєстру виборців, потреба в коштах на фінансування якого складає 556 тис. грн. Хто буде відповідати перед 135 тисячами виборців, які в разі дострокових виборів не зможуть проголосувати? Також обговорювалось питання, чому у районному у місті бюджеті видатків на оплату праці працівників виконавчого комітету районної у місті ради: відділ ведення державного реєстру виборців, управління праці та соціального населення, відділ комунального господарства, служба у справах дітей виконкому та інші вистачає на 6 місяців?

Невже всі ці дії з боку міської влади спрямовані на ліквідацію районів у містах?! Адже без належного фінансового забезпечення робота району буде повністю паралізована, з цього року Кіровоградська міська рада вирішила позбавити виконавчий комітет та його відділи можливості займатися виконанням на її погляд "дрібними", районного значення, повноваженнями. Звичайно у керівництва міста свій погляд, але депутати Кіровської районної у місті Кіровограді ради з таким станом речей не погодились. Логічним висновком стало не прийняття районного у місті бюджету депутатами районної у місті ради: за прийняття бюджету не проголосував жоден з депутатів, проти - 14, утримались – 26!