весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 26 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/26/kirovogradshina_u_poshukah_alternativnih.htm
Кіровоградщина у пошуках альтернативних видів палива! Керівництво Кіровоградської області та лісівники побували у Білорусі. Там вивчали котельні, які працюють на відходах деревини. Для Кіровоградщини вони цілком прийнятні, але для їх впровадження потрібна державна підтримка, - повідомляє канал "Кіровоград".

У Білорусі вже третій рік десятки котелень працюють на відходах деревини. Вони екологічно чисті та економічно вигідні. Спалюють непотріб: подрібнені крони дерев, гілки та хмиз. Цей процес повністю автоматизований, він не дає кіптяви та димової завіси. Коефіцієнт згорання деревини наскільки високий, що відходів практично немає. Ту золу, яка залишається, збирають у спеціальних приміщеннях. Нею удобрюють поля.

Одна така котельня здатна забезпечити теплом близько десяти соціальних закладів та сто житлових будинків. У нас, їх доцільно будувати, - говорить Іван Захарченко, - в районах, які мають ліси. Адже підвіз відходів деревини може здійснюватись не більше як за 20 кілометрів. Але щоб частково перейти на цей вид палива, потрібна державна підтримка.

Котельні, які працюють на відходах деревини, є і в інших країнах Європи. Там пішли ще далі – сировину для спалення спеціально вирощують. Найбільш популярною є промислова лоза. Україні до цього ще далеко. Але почати використовувати той ресурс, який пропадає, цілком реально.