весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 24 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/24/novi_mozhlivosti_dlja_kvartalnih.htm
Нові можливості для квартальних комітетів! Цьогорічний березень став особливим місяцем для розвитку органів самоорганізації міста Кіровоград. Адже саме на нього припала зустріч керівництва Центру розвитку локальної демократії та Ленінської районної у місті Кіровоград ради. В результаті установи розпочали стратегічне партнерство в напрямку створення умов для розвитку ОСНів Ленінського району міста Кіровоград.

Як повідомила Наталія Краузе, менеджер Центру розвитку локальної демократії, його діяльність зосереджується в напрямку проведення навчальних семінарів та груп взаємодопомоги для голів квартальних комітетів, а також надання їм безкоштовних консультацій організаційного характеру. За словами Петра Романюка, голови Ленінської районної у місті Кіровоград ради, остання готова надати організаційну підтримку роботі Центру, зокрема виділити приміщення ради для проведення семінарів та груп взаємодопомоги, а також долучитися до розробки Положення про органи самоорганізації. Адже прийняття Положення на місцевому рівні дозволить врегулювати більшість питань створення, діяльності та ліквідації органів самоорганізації населення в місті Кіровоград, що безпосередньо сприятиме реалізації права громадян на свою участь в управлінні місцевими справами.

Подібне Положення вже діє в місті Ірпінь Київської області, що дозволило активізувати діяльність місцевих квартальних комітетів. Зокрема з ініціативи вуличних і будинкових комітетів Ірпеня були складені ґрунтовні паспорти мікрорайонів. І тепер органи самоорганізації та міська влада мають повну інформації не тільки про те, хто саме потребує матеріальної допомоги, а й де треба поставити урни для сміття, кого можна залучити до активної роботи і т.д.

Звісно ж, і сьогодні голови квартальних комітетів Кіровограда активно вирішують проблеми людей, які їх обрали. Часто, саме головам квартальних комітетів, як «старшим на території» доводиться вирішувати питання з латанням ям на дорогах, освітленням вулиць, ремонту житлового фонду, соціального захисту своїх мешканців. Проте коштів на вирішення всіх нагальних потреб міста в місцевому бюджеті просто не вистачає.

А тому органам самоорганізації населення варто скористатися можливостями по залученню додаткових ресурсів з інших джерел, наприклад від міжнародних донорів. Для цього ОСНам передусім необхідно отримати статус юридичної особи (мати зареєстроване положення, круглу печатку, розрахунковий рахунок).

А от як це зробити найефективніше, підкажуть саме в Центрі розвитку локальної демократії. Він працює в місті Кіровоград за адресою: вул. Єгорова 17, кім 4. Телефон: 27-23-19; 27-27-54, контактна особа - Наталія Краузе .