весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/20/na_kirovogradshini_batki_vidmovljayutsja.htm
На Кіровоградщині батьки відмовляються робити дітям щеплення! В області зростає кількість батьків, які відмовляються від проведення планових профілактичних щеплень дітям. Цю інформацію озвучив головний санітарний лікар Кіровоградщини. Чому вакцинація стає все менш популярною, знають кореспонденти каналу "Кіровоград".

Якщо ще років десять тому батьки, які відмовлялися від щеплень своєї дитини, викликали, щонайменше, здивування, то тепер такі відмови знаходять все більше прихильників. На сьогодні в області від вакцинації дітей відмовилося вже більше двох з половиною тисяч батьків. Майже половина з них проживають у Кіровограді. Проте говорити, що такі випадки відмов починають набувати масового характеру, лікарі-епідеміологи кажуть було б зарано.

Серед головних причин, які спонукають батьків відмовлятися від багатьох щеплень, - відсутність відповідальності лікарів за можливі негативні наслідки для стану здоров'я дитини та наляканість фактами, які мали місце в Україні, коли після проведених вакцинацій діти потрапляли у важкому стані до лікарень.

У минулому році серйозних ускладнень здоров'я дітей, які могли б бути наслідком проведення вакцинацій, в області зафіксовано не було. Проте далеко не всі батьки поспішають робити своїм дітям щеплення, які передбачені у національному календарі. Тому вакцину проти кашлюку, правця та дизентерії на Кіровоградщині у минулому році та на початку 2009-го отримали 92% дітей, проти гепатиту В лише 83, а гемофільної інфекції ще менше – 76%. Цього недостатньо, щоб забезпечити так званий імунний прошарок. Однак зниження проценту вакцинації пов'язане не лише зі збільшенням кількості відмов батьків, а й через відсутність необхідної вакцини.

Медики запевняють, що проблем з вакцинами не буде, а тим дітям, які не отримали щеплень, обіцяють приділяти особливу увагу у випадку виникнення епідемії на інфекційні захворювання.