весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/20/dolinchani_pokazali_chim_slavitsja.htm
Долинчани показали, чим славиться їх край! Дивовижну за красою та майстерністю виставку презентували сьогодні у Кіровограді самобутні майстри з Долинського району, - повідомляє канал "Кіровоград".

Напередодні Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва долинчани вирішили показати, чим славиться їх край. Відвідувачі зазначають - про кожну представлену роботу можна говорити довго, а назвати найкращу важко.

Писанкарство, вишивка, бондарство, живопис, різьба по дереву - були і до сьогодні залишаються найпоширенішими видами декоративно-ужиткового мистецтва долинчан. Сьогодні вони показали лише невелику його частину – близько ста п'ятдесяти робіт. Найбільше представлено на виставці вишивок. Поряд з сучасними роботами, цінність представляють рушники, яким по сто і більше років.

Значну частину глядачів привернула увагу колекція писанок Сергія Яковенка, який ознайомився із цією технікою на початку 90-х років. На крапанках, мальованках, дряпанках та скобанках майстер зображує візерунки притаманні Кіровоградщині. Працює з різним матеріалом: крім традиційних курячих, тут є ще й гусячі та страусині яйця.

Роботи майстра-бондаря Анатолія Макаря демонструють переваги дерев'яного посуду. Сьогодні він гідно витримує конкуренцію з пластиковим, металевим та іншим. І харчові продукти у ньому зберігаються найкраще. Тетяна Кузьменко привезла декілька аплікацій з соломки. Цим видом мистецтва займається з дитинства. А нещодавно почала писати вірші. Говорить – це доповнення до картин.

Сьогодні майстри Долинського району мали змогу продемонструвати творчість своєї маленької батьківщини. А відвідувачі отримали гарний настрій та переконалися ще й у щедрості долинчан, які пригощали усіх присутніх духмяними пирогами.