весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/2/sho_chekaye_na_arhitekturu_kirovogradshini.htm
Що чекає на архітектуру Кіровоградщини? Сьогодні в обласній державній адміністрації відбулася прес-конференція начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторії Кулікової.

Мова йшла про підсумки містобудівної діяльності на території Кіровоградської області у 2008 році та перспективні плани на нинішній рік, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Вікторія Кулікова повідомила, що у 2008 році спеціалістами очолюваного нею управління було проведено аналіз стану забезпечення адміністративно-територіальних одиниць Кіровоградщини містобудівною документацією. Встановлено, що схеми планування територій розроблено для всіх районів області, але оновлення генеральних планів населених пунктів потребують 1 місто обласного підпорядкування, 5 міст районного значення, 20 селищ міського типу, 977 сіл.

Було посилено контроль за видачею вихідних даних на проектування об'єктів різного призначення (видано 927 архітектурно-планувальних завдань, 695 будівельних паспортів на приватне житлове будівництво) та проведено інвестиційні експертизи проектів будівництва (розглянуто загалом 516 проектів, з яких тільки на 172 проекти надано позитивні висновки).

Управлінням ініціюється питання про утворення органу охорони культурної спадщини при обласній державній адміністрації (відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини»), адже збереження на території області потребують 894 пам'ятки містобудування та архітектури, з яких 53 перебувають в аварійному технічному стані. У цьому напрямку значну увагу у 2008 році було приділено реконструкції та реставрації церкви-усипальниці родини Раєвських у селі Розумівці Олександрівського району.

– Одним із головних завдань у нинішньому році залишається забезпечення темпів будівництва житла, що безпосередньо впливає на соціально-економічний розвиток області, – наголосила Вікторія Кулікова. У 2008 році було збудовано 128479 квадратних метрів житла, або ж 1201 квартиру – це 106,6% до показника 2007 року. У нинішніх кризових умовах, в першу чергу, потребує добудови житло, готовність якого складає 70 відсотків.

За словами керівника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації, у 2009 році заплановано внести зміни в Правила забудови Кіровоградської області, посилити контроль за діяльністю суб'єктів містобудування та продовжити роботи по розробці схеми планування території Кіровоградщини.