весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/2/priyednuitesja_do_klubu_kolekcioneriv.htm
Приєднуйтеся до клубу колекціонерів! У Кіровограді існує клуб колекціонерів – ще за радянського часу колекціонери міста заснували традицію збиратися в теплу пору року у Ковалівському парку, а взимку – у приміщенні БК ім. Компанійця, пише кіровоградська газета «Справедливість».

На жаль, останнім часом кількість філателістів, нумізматів, фалеристів (це ті, хто збирає значки) зменшилася в десятки разів. У людей тепер нагальніші проблеми, аніж збирання марок, монет, значків чи чогось іншого. Але не можна однозначно казати про те, що ці захоплення не цікавлять більше кіровоградців. Щоправда, серед них залишилися одиниці, які мають унікальні колекції і продовжують їх поповнювати.

Члени клубу із захопленням годинами можуть розповідати про відомих у місті ще за радянського часу філателістів – правоохоронця Анатолія Звариша та лікаря-стоматолога Олега Стомаченка. Частина колекції Анатолія Звариша була виставлена в одному із кіровоградських музеїв.

Колись коло філателістів розширювали школярі та студенти, в окремих кіровоградських школах навіть існували гуртки, які очолювали досвідчені збирачі марок. Адже за марками можна вивчати історію не тільки рідної, а й інших країн, дізнаватися про флору і фауну, про письменників і художників. Буває, що марка підштовхує людину взятися за енциклопедію чи словник. Філателія розвиває людину інтелектуально. Як визначити цінність колекції? Досвідчені філателісти збирають хронологічні колекції. Коли колекція стає повною, зібрано все, що стосувалося тієї чи іншої тематики, тоді вона набуває цінності. А те, чи всі марки вам вдалося зібрати, підкаже спеціальний каталог.

Складніше з колекціонуванням значків. Тут не існує офіційних каталогів. Тож не можна перевірити, наскільки колекція є повною. Адже сьогодні значки випускають не тільки державні структури, а й політичні партії та громадські організації.

Фалеристи міста стверджують, що сьогодні популярні радянські значки. Колекціонери цікавляться значками, що пов'язані з постаттю Леніна, Комуністичної партії. Хтось шукає туристичні, а хтось збирає значки політичних партій, виготовлені під час виборів. Через кілька десятків років вони теж матимуть цінність, адже все це вже буде історією.

Тема колекціонування мене особисто, мабуть, ніколи б не зацікавила, якби не друзі, які кілька років тому подарували нашій родині срібну монету – один австралійський долар. На сімейній раді ми вирішили, що потрібно започаткувати традицію збирати колекційні монети. Хоча, скажу відверто, це захоплення не із дешевих. Але з якою насолодою тримаєш в руках свій скарб...

Якщо вас зацікавила інформація про клуб колекціонерів, то вони очікують на вас щонеділі в БК ім. Компанійця о 10.00.