весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/2/mayesh_sotku_zemli__uzhe_ne_bezrobitnii.htm
Маєш сотку землі – уже не безробітний?! Сьогодні – у розпал економічної кризи, – чимало працівників промислових підприємств, розташованих у містах, поповнюють лави безробітних. Багато серед них і сільських жителів, про що пише кіровоградська газета «Справедливість».

Селян особливо бентежить питання: чи варто сподіватися на допомогу з безробіття та чи є наявність землі в індивідуальній власності приводом для відмови у виплатах на випадок безробіття? Як у цьому випадку діє влада?!

Дійсно, сказав Олександр Сиром'ятнов, заступник директора Світловодського міськрайонного центру зайнятості (МРЦЗ), це питання наразі набуло актуального значення. Тому, продовжив він, треба відразу визначитися, чи є людина власником особистого селянського господарства (ОСГ). І аби не було плутанини, опиратися потрібно на нещодавно скоригований Закон України «Про особисте селянське господарство», який набув чинності 13 січня поточного року.

У статті 4 цього Закону сказано, що облік ОСГ здійснюють сільські, селищні та міські ради за місцем розташування земельної ділянки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань статистики... Іншими словами, якщо фізична особа має в користуванні до двох гектарів землі (мінімуму в законі не визначено), то вона володіє оцим самим ОСГ, яке визначається як її основна робота. І це, зазначив Сиром'ятнов, стосується не лише мешканців району. Також і мешканець міста, якщо звільняється з роботи, для потрапляння на облік до центру зайнятості (як і селянин) має надати довідку, завірену органами місцевого самоврядування, про те, що він не є членом ОСГ або вийшов з цього членства. Якщо людина набула статусу безробітного до цієї дати (13.01.2009 року), то дія названого Закону на неї не розповсюджуються.

Як довести потенційному претендентові, що він не є членом ОСГ? На це Олександр Сиром'ятнов повідомив, що, згідно з цим же Законом, облік таких господарств здійснюють сільські, селищні, міські ради за місцем розташування земельної ділянки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань статистики. Тобто, це питання є прерогативою голів сільських та селищних рад, міських та районних адміністрацій. І якщо людина має довідку, завірену цими місцевими органами влади про те, що вона не є членом ОСГ, лише тоді вона набуде права на отримання статусу безробітного з усіма належними виплатами і допомогами, підсумував заступник директора Світловодського МРЦЗ.

Виходить, що якщо в тебе є кілька соток городу, то ти вже не безробітний? Саме цим питанням переймається переважна більшість сільського населення. Враження таке, що наші законодавці, захопившись політичними протистояннями та чварами, забули про «дрібничку», яка вилазить боком їхньому електоратові.