весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/2/biblioteka_imeni_dmitra_chizhevskogo.htm
Бібліотека імені Дмитра Чижевського - свідок і творець історії! Кілька днів тому в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулися урочистості з нагоди 110-річного ювілею, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

У святкових заходах взяли участь виконуюча обов'язки заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Тетяна Дмитренко, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Наталія Овчаренко, представники закладів культури, вищих навчальних закладів області, громадськість

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського почала свою історію від першої Єлисаветградської громадської бібліотеки, заснованої 15 лютого 1899 року. З утворенням Кіровоградської області у 1939 році бібліотека, маючи у своєму фонді 50 тисяч видань, одержала статус обласної. З 1993 року вона носить ім'я видатного земляка, вченого-енциклопедиста, академіка, відомого у світі філософа Дмитра Чижевського.

Нині Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського – одна з провідних в Україні, найбільша в регіоні. Це сучасний інформаційний, культурно-освітній та просвітницький заклад, науково-дослідний та консультативний центр.

Бібліотека має універсальний фонд на традиційних та новітніх носіях, колекції цінних і рідкісних видань, є депозитарієм краєзнавчих видань. Нині до послуг користувачів близько 762 тисяч примірників документів 43 мовами світу від манускриптів XV століття до сучасних видань.

З року в рік бібліотека в середньому має щороку понад 30 тисяч користувачів та 172 тис. відвідувань, видається близько 650 тис. джерел інформації на традиційних та новітніх носіях.

У святково прикрашеній залі було представлено комплексну виставку «Бібліотека: свідок і творець історії» та продемонстровано відеоряд – презентацію відділів бібліотеки.

У своєму виступі директор бібліотеки Олена Гаращенко розповіла про 110-річну історію та сучасні здобутки підпорядкованого їй закладу та подякувала обласній владі за всебічну підтримку бібліотечної справи.
Учасників урочистостей від імені голови облдержадміністрації Василя Моцного привітала зі святом виконуюча обов'язки заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Тетяна Дмитренко. Вона, зокрема, наголосила, що обласна бібліотека ім. Д.І.Чижевського є найбільшим не тільки на Кіровоградщині, а й в Україні культурним та інформаційним центром, де постійно підвищується інтелектуальний рівень громадян.

– Для Кіровоградщини робота колективу бібліотеки є безцінною, адже завдяки її просвітницькій та популяризаторській діяльності, тісним міжнародним контактам та співробітництву наш регіон відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами: у країнах Європи, Канаді, США, – підкреслила керівник апарату облдержадміністрації.
Під час святкування Тетяна Дмитренко вручила грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради працівникам бібліотечної сфери та побажала їм подальших успіхів та натхнення у їх благородній справі.

По завершенні святкування гостям було продемонстровано фільм-презентацію бібліотеки «Дякую тобі…».