весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/2/6_rodin_na_kirovogradshini_kilka.htm
6 родин на Кіровоградщині кілька років живуть без світла! Вже два роки частина мешканців села Мальовниче Кіровоградського району живе без електроенергії. Зі скаргами щодо цього вони вже не одноразово звертались у різні інстанції. Однак поки що ситуація лишається не вирішеною, - повідомляє канал "Кіровоград"

До Мальовничого від обласного центру усього 20 з лишком кілометрів. Однак, у тих, хто сюди приїздить може скластись враження, що він подолав ще й десятки років у зворотному напрямку. Ґрунтова дорога, відсутність водо- й газопроводу. А від недавна, ще й енергопостачання.

Щоб хоч якось поліпшити своє життя селяни використовують акумулятори. Їх напруги вистачає навіть щоб дивитись хоч іноді телевізор. Але прати й прасувати білизну везуть у місто, до родичів. Віктор Єрофєєв каже, що нині в частині села Мальовниче, де електроенергії немає живе 6-ть родин. До таких умов потроху пристосувались. Але й досі сподіваються, що світло в них з'явиться.

Раніше за спожиту електроенергію люди платили Обознівському психоневрологічному інтернату. На території його підсобного господарства і стоїть трансформатор. Директор закладу пояснює – споживачі платили не справно. Та й взагалі, надавати таких послуг інтернат не може.

Енергетики ж в свою чергу не хочуть брати мережі енергопостачання Мальовничого на баланс, доки Олексіївська селищна рада не приведе їх у належний стан, пояснює її голова Любов Стогнєєва.

Крім того, офіційно прописана у Мальовничому, а точніше, у тій його частині, де немає світла, лише одна особа – бабуся сімдесяти років. їй пропонували переїзд до будинку з комфортнішими умовами. Старенька відмовилась.

Виходить, юридично, без світла у Мальовничому живе тільки одна людина. А насправді, там мешкає вже по багато років 6 родин. І залишати своє житло люди не хочуть. А на питання, як бути, відповісти поки що не може ніхто.