весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/19/velika_pererva_sebe_vipravdala.htm
Велика перерва себе виправдала, а канікули будуть! З 24 лютого по 14 березня, згідно з розпорядженням міського голови Олександрії (Кіровоградська область) Олексія Скічка, у навчально – виховних закладах міста були призупинені заняття. Причина – загострення в місті ГРВІ. Однак це рішення на колегії управління освіти і науки ОДА гостро розкритикувала в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Світлана Негода, пише "Кіровоградська правда"

На думку Світлани Негоди таке рішення було не тільки необгрунтованим, адже епідемія грипу на той час не розпочалася, а й свідчило про перевищення повноважень міської влади. С.Негода назвала такий крок зривом навчального процесу та заявила, що винні за це відповідатимуть по повній програмі. А вже потім доручила розібратися у ситуації кільком обласним управлінням, у тому числі санстанції, і зробити висновок, законним було оголошення карантину, чи ні.

Наскільки ж насправді було виправдано призупинення занять у школах Олександрії? І чи означає це, що тепер школярі міста залишаться без весняних канікул, адже з навчального процесу випало майже три тижні занять.

За поясненням ми звернулися до заступника Олександрійського міського голови, начальника міського відділу освіти Олени Полтавець.

- До міського голови з клопотанням щодо призупинення навчального процесу в школах міста звернулося наше управління та дві комісії міської ради з питань безпеки життєдіяльності та протиепідемічна. З опаленням у школах це зовсім не пов'язано. Справа в тому, що ми вже не перший раз йдемо на такий крок, аби випередити пік епідемії на грип та гострі респіраторні захворювання. Наприклад, у минулому навчальному році призупиняли уроки 15 лютого. Щодо незаконності таких дій, заперечу: якщо зростає кількість хворих, то по закону міська влада чи органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення стосовно призупинення навчально – виховного процесу. Це був випереджаючий захід відповідно до пункту 9.20 «Державних санітарних правил і норм» за погодженням із санепідстанцією. Це не карантин! Оскільки, повторюся, ми йдемо на це не вперше, то можемо проаналізувати ефективність заходу. Як показують цифри, він себе виправдовує. Кількість учителів і учнів, котрі захворюють на грип чи ГРВІ, суттєво знижується. Інакше виходить так, що цілі класи хворіють до піку епідемії, а потім все йде по другому колу. До цього рішення ми два тижні отримували дані про кількість учнів, які вже не відвідують школу через хворобу. А вже тоді пішли на цей вимушений крок.
Відучора, тобто 16 березня, заняття в школах відновилися. Проте це не значить, що весняних канікул не буде. Згідно з законом, вони тривають дев'ять календарних днів. Додам, що до 24 лютого тиждень канікул був у першокласників.

Отже, аргументи сторін, шановні читачі, вам надані. Законність чи незаконність цих дій буде встановлюватися компетентними органами. Але викликає здивування та обставина, що спочатку лунають звинувачення у незаконних діях, а потім даються завдання розібратися, чи були вони насправді незаконними.

Можливо, враховуючи такий стиль керівництва, Кабінет Міністрів до цих пір не погоджує призначення С.Д.Негоди першим заступником голови ОДА?!