весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/19/onkohvori_otrimayut_liki_na_sumu.htm
Онкохворі отримають ліки на суму майже 20 мільйонів гривень! Таке рішення Фондом Бориса Литовського було прийнято з огляду на ситуацію, яка склалася з забезпеченням пацієнтів ліками. Передані ліки дозволять забезпечити 8 тисяч онкохворих, що складаэ 20 % від державного забезпечення, - повідомляє прес-служба «Українського медичного союзу».

«В цьому році через погіршення фінансової ситуації в країні виникла реальна загроза дефіциту ліків. – розповів на брифінгу з нагоди передачі онкопрепаратів головний онколог України, директор Національного інституту раку, член Президії ВГО «Український Медичний Союз» Ігор Щепотін. – Зростання курсу долару призвело до суттєвого подорожчення медикаментів – в 1,5 – 2 рази, а квоти на закупівлю медикаментів залишились тими ж самими. Таким чином, якщо раніше в Україні за рахунок бюджету забезпечувалось близько 50% онкохворих, то зараз у зв'язку з цими змінами, їх кількість буде знижена вдвічі». За його словами, скорочення обсягу ліків у онкологічних лікарнях та необхідність придбання їх хворими за власний кошт може привести до відмови від лікування. І як результат – підвищення показника смертності. «Але є люди, які готові прийти на допомогу в скрутній ситуації, - зазначив Ігор Щепотін. - Я особисто хочу подякувати Борису Литовському та його Фонду за те, що він, розуміючи всю складність ситуації, прийшов на допомогу. Це дуже важливо для нас. Адже сенс життя онкологів – допомагати хворим. І коли ми відчуваємо, що в цьому «окопі» боротьби з хворобою не одні, що в нас є соратники, - з'являється натхнення та впевненість».
Передані протипухлинні препарати застосовуються у радикальних схемах лікування, які допомагають подужати рак онкохворим. Усі препарати зареєстровані в Україні, входять до Національного переліку лікарських препаратів МОЗ України і вже багато років застосовуються при лікуванні онкохворих.

Детальніше читайте тут.