весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/19/bilshe_polovini_ukrayinciv_hochut.htm
Більше половини українців хочуть цензуру в ЗМІ! Більше половини українців вважають, що в державі потрібна цензура ЗМІ, - пише "Українська правда".

Такого висновку дійшли експерти Інституту Горшеніна, який підбивав підсумки річної програми соціологічних досліджень 2008 року "Проект країни", передає УНІАН.

Відповідно до даних досліджень, середньостатистичний українець традиційно цікавиться суспільно-політичним життям України (71,2% громадян).

Згідно з даними дослідження, більше половини респондентів вважають, що в Україні існує свобода слова (55,2%).

Водночас, більшість українців вважають, що Україні потрібна цензура ЗМІ (59,1%).

"Обидва суперечливі уявлення висвітлюють всю складність розвитку вітчизняних ЗМІ. Так, більшість респондентів констатують позитивні зміни у розвитку українських ЗМІ, пов'язані з поширенням свободи слова, водночас, засуджуючи брак відповідальності за інформацію, що подається у ЗМІ", - наголошують експерти інституту.

Зокрема, на їхню думку, це стосується, перш за все, сцен насилля та жорстокості, а також пропаганди кримінального способу життя, показ яких у ЗМІ, вважають респонденти, має бути підданий цензурі. Так 68,7% респондентів висловились за цензуру сцен насилля та жорстокості, 47,2% - за цензуру пропаганди кримінального способу життя.

Впродовж 2008 року Інститут проблем управління імені Горшеніна досліджував, якою бачать українці власну державу і якою хотіли б її бачити, чого чекають від своєї країни, на що і на кого сподіваються, як планують своє майбутнє.

Дослідження проводились методом індивідувальних інтерв'ю (face to face) і телефонних опитувань (CATI), і здійснювались в усіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі.