весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/18/maizhe_shodnja_na_kirovogradshini_znahodjat.htm
Майже щодня на Кіровоградщині знаходять боєприпаси! Майже щодня у повідомленнях головного управління МНС України в Кіровоградській області з'являється інформація про випадки виявлення боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни, - повідомляє прес-служба ГУМНС України в Кіровоградській області.

Лише впродовж березня на території області було виявлено та знешкоджено піротехнікам аварійно-рятувального загону спеціального призначення головного управління МНС біля 60-ти таких знахідок. Найчастіше це траплялося на території Кіровоградського району: села Аджамка, Володимирівка, Могутнє.

Три 88 мм артилерійські снаряди, дев'ять 76 мм снарядів, п'ять 57 мм снарядів, шість 45 мм снарядів, одна 82 мм мінометна міна та три гранати Ф-1– такий потужний арсенал знайдено у селі Вершино-Кам'янка, Новгородківського району. Виявляються такі знахідки за різних обставин. Частіше – місцевими жителями під час земляних робіт. І тут головне – не розгубитися, а дотримуватися певних правил, адже з плином часу, за будь-яких умов зберігання боєприпаси не втрачають своєї смертоносної сили.

На щастя, про небезпечні знахідки вчасно повідомлялось та всі вони професійно знешкоджувались. Тож, шановні громадяни, якщо ви знайшли вибухонебезпечний або просто підозрілий предмет, перш за все, огородіть його добре видимим орієнтиром та повідомте про знахідку у військовий комісаріат чи до служби порятунку, вказавши про його місцезнаходження.