весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/17/zrostannja_bezrobittja_v_ukrayini_vpovilnilosja.htm
Зростання безробіття в Україні вповільнилося лиш офіційно? У лютому центри зайнятості по всій Україні зареєстрували 103 тисячі нових безробітних, що, за даними Державної служби зайнятості, на третину менше показників січня, - повідомляє "Українська правда".

Усього ж статус непрацевлаштованих станом на 1 березня в Україні вже мають 1,03 мільйона громадян, пише "Дело".

У свою чергу керівництво Федерації профспілок стверджує, що реальна кількість безробітних в Україні в 1,5 рази вища.

Зниження темпів зростання офіційного безробіття аналітики пояснюють тим, що масове закриття заводів і фабрик сталося в грудні - тому на січень припав пік звернень у центри зайнятості.

Директор центру дослідження соціальних процесів "Експерт" В'ячеслав Ковтун зазначає, що подібна ситуація спостерігалася практично в усіх областях України, але особливо в східних регіонах.

"Дійсно, у грудні-січні в нашому центрі кількість безробітних різка збільшилося. Але зараз число звернень зменшується", - підтвердили в Харківському регіональному центрі зайнятості.

У свою чергу, директор Держслужби зайнятості Володимир Галицький уточнює, що високий рівень звернень до служб зайнятості зараз фіксується в Полтавській, Вінницькій, Харківській, Дніпропетровській і Донецькій областях.

А керівник Федерації профспілок України Василь Хара упевнений, що офіційна статистика не відображає реальної картини на ринку праці.

За його даними, зараз у країні непрацевлаштовані 1,5 мільйона осіб, тоді як за даними Держслужби зайнятості - близько 1 мільйона.

Профспілковий лідер також нагадує, що багато людей на сьогодні відправлено у відпустки за свій рахунок. До того ж багато хто просто не реєструються в центрах зайнятості.