весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/17/kirovogradska_oblast__odin_iz.htm
Кіровоградська область – один із лідерів з втрат питної води в Україні! Лише за минулий рік із різних причин комунальники Кіровоградщини не дорахувалися 45-ти відсотків води, пише канал "Кровоград"

Вцілому, за минулий рік область втратила майже 45% питної води, в той час як по Україні цей показник становить 39%. Комунальники стверджують – найбільше винне місто Кіровоград, тут втрата питної води сягнула позначки у 54%.

Головною причиною такої ситуації називають значний знос технічної бази більшості водопостачальних підприємств. За цим показником Кіровоградська область також є одним із лідерів по Україні.

Комунальне підприємство «Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство» монопольний постачальник води для населення міста Кіровограда. За словами його директора проблема застарілості більшості трубопроводів на сьогодні є кричущою.

Єдиним же виходом з цієї проблеми є підвищення тарифів для населення. Нинішнього ж тарифу, а це 2 гривні і 81 копійка за водопостачання і 1 гривня 73 копійки за водовідведення, ледь вистачає на закупівлю води з водоводу «Дніпро-Кіровоград».

З 1 квітня збільшення тарифу для населення вже заплановане. Відтепер кіровоградці платитимуть 3 гривні і 9 копійок за водопостачання та 2 гривні і 29 копійок за водовідведення.

Крім усього, є ще одна причина через яку Кіровоград несе значні втрати питної води. Це невідповідність показників механічних водяних лічильників, які встановлені в помешканнях кіровоградців, з тими, які обліковують воду з водоводу «Дніпро-Кіровоград», а саме ультразвуковими. Вони, за словами Валентини Єременко, є точними і надійнішими. Тому у майбутньому, планується перехід населення Кіровограда саме на такі прибори.