весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/13/u_rozkriti_zlochiniv_dopomogla_sluzhbova.htm
У розкриті злочинів допомогла службова собака! Співробітники Кінологічного центру при УМВС України в Кіровоградській області стверджують, що собаки породи лабрадор мають кращі нюхові якості, ніж німецькі вівчарки, тому з легкістю можуть скласти їм конкуренцію, - повідомляє відділ зв'язків з громадськістю УМВС в Кіровоградській області.

Вони успішно працюють за усіма напрямками: беруть слід зловмисника, можуть виявити наркотики та визначити підозрюваного під час «виборки» за ідентичним запахом речі, яку він залишив на місці злочину. Саме в цьому і відзначилась вихованка Кінологічного центру при УМВС в Кіровоградській області 2-річна лабрадор Джесі. Вона допомогла співробітникам Ленінського райвідділу міліції по «гарячим слідам» затримати підозрюваних у скоєнні пограбування.

Зловмисники зустріли потерпілого пізнього вечора на одній з вулиць обласного центру. Чоловік навіть згледітися не встиг, коли незнайомці відібрали у нього два мобільні телефони та зникли у невідомому напрямку. На місце події у складі опергрупи прибув працівник кінологічного центру зі службовою собакою. Взявши слід, пес за лічені хвилини привів оперативників до двору, де знаходились підозрювані...

Загалом лише з початку 2009 року Джесі допомогла у розкритті 4 тяжких злочинів. У місті Долинська Кіровоградської області з її допомогою розшукали підозрюваного у скоєнні вбивства На місці злочину один із чоловіків залишив шапку, за запахом пес і виказав зловмисника.

Працівники кінологічного центру говорять, що це результат щоденних дресувань, а щоб виховати хвостатого помічника міліціонера всередньому необхідно 5 місяців, після цього, собаку можна долучати до патрульно–розшукової роботи. У Кіровоградському Кінологічному центрі Джесі поки що єдиний лабрадор, втім кінологи планують надалі розводити собак цієї породи. Щоправда, фахівці зізнаються, що від найкращих службових собак – німецьких вівчарок – не відмовлятимуться, бо лабрадори через свій добрий характер участі у затриманні зловмисників не беруть.