весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/13/kozhen_20_meshkanec_kirovogradshini.htm
Кожен 20 мешканець Кіровоградщини має обмежені фізичні можливості! У поточному році в Кіровоградській області порушено 2 кримінальні справи, внесено 290 приписів та подань, принесено 12 протестів, до відповідальності притягнуто 25 посадових осіб. Про це під час колегії, що відбулась в обласній прокуратурі повідомив Микола Тюрін, прокурор Кіровоградської області. Мова йшла про додержання законодавства щодо соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та прокурорського нагляду з цих питань. Микола Тюрін вважає, що рівень забезпечення прав інвалідів на сьогоднішній день є ще недостатнім, попри те, ще прокурорський нагляд за цими питання дещо активізувався. В основному порушення відбуваються під час призначення пенсій, наданні медичного обслуговування, виділення коштів на ремонт та бензин, отримання освіти, роботи та багато іншого.

Кількість людей з обмеженими фізичними можливостями зростає. Щороку статус інваліда отримують 3-4 тисячі людей, тобто фактично кожен 20 мешканець Кіровоградської області належить до цієї категорії. Розповів під час колегії Леонід Лахтюк, заступник прокурора обласної прокуратури. І підтвердив свої слова відеоматеріалами, на яких видно, як тяжко людині з обмеженими фізичними можливостями потрапити в приміщення державних установ та підприємств, неможливо проїхати в маршрутному таксі чи тролейбусі.

«При проведенні міськими радами конкурсів на перевезення пасажирів, умови щодо обов'язкового забезпечення спеціальним обладнанням транспортних засобів не передбачається, що спостерігалося в більшості районів області (Голованіський, Світловодський, Новоукраїнський та ін.)», - зауважив Леонід Лахтюк.

Великою проблемою є і те, що роботодавці не бачать повноцінних працівників в людях з обмеженими фізичними можливостями. Про це на колегії розповів Сергій Подорожній, голова Кіровоградської обласної організації інвалідів. «До мене надходять листи-прохання від мешканців області. В них люди з обмеженими фізичними можливостями розповідають про проблеми з роботою, ліками, навчанням та відсутність пандусів у громадських місцях», - зауважив Сергій Подорожній.