весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 12 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/12/jak_perezhili_shkoli_minulii_rik.htm
Як пережили школи минулий рік? Вчора у гімназії-інтернаті-школі мистецтв відбулося засідання колегії управління освіти і науки обласної державної адміністрації, - повідмоляє kr-admin.gov.ua.

У засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Василь Моцний, виконуюча обов'язки першого заступника голови облдержадміністрації Світлана Негода, заступники голів райдержадміністрацій та міських голів з гуманітарних питань, начальники відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, директори шкіл-інтернатів

На початку роботи колегії Світлана Негода привітала з призначенням на високу та відповідальну посаду нового начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ельзу Лещенко та побажала їй успіхів у розбудові освітянської галузі на Кіровоградщині.

Підбиваючи підсумки за 2008 рік, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Алла Олійник повідомила, що було докладено максимум зусиль з тим щоб досягти значних успіхів у галузі освіти у нашому регіоні. Так, дошкільною освітою по області вдалося охопити 84% дітей віком до п'яти років. Всі вони забезпечуються гарячим харчуванням. 986 дітей-пільговиків забезпечуються харчуванням безкоштовно. Покращився якісний склад обідів дошкільнят за рахунок включення до щоденного раціону соків, фруктів, м'яса, риби. Всього ж по області охоплено харчуванням 82,223 тис. учнів, з яких 64,793 забезпечені гарячим та 34,150 обов'язковим харчуванням.

Протягом минулого року загальноосвітні школи області отримали новенькі підручники на суму 2975,0 тис. грн., 164 школи було укомплектовано комп'ютерами, що складає 95% від загальної потреби, у 19 школах встановлено надсучасні системи автоматичної протипожежної безпеки. А завдяки державній програмі «Шкільний автобус» та за сприяння соціально відповідального бізнесу було придбано 38 нових шкільних автобусів, що дало змогу забезпечити підвіз дітей до віддалених місць навчання у сільських районах області.

На ремонти та реконструкцію шкіл було виділено державну субвенцію у сумі 10531,0 млн. грн., яка була повністю освоєна на 26 об'єктах області. Було завершено будівництво шкіл у селі Шамраєво Ульяновського району, у селі Бузникувате Вільшанського району та проведено капітальну реконструкцію Малопомічнянської школи у Новоукраїнському районі.

Особливу увагу було приділено оздоровленню школярів, які мали змогу відпочивати та лікуватися не тільки на території області та України, а й за кордоном. 28 шкіл Кіровоградщини визначені як школи сприяння здоров'ю своїх учнів.

Голова облдержадміністрації Василь Моцний наголосив, що незважаючи на певні кроки у розвитку освіти, існує ще багато проблем, які потребують невідкладного вирішення.

– Розвиток освіти передбачає в значній мірі створення рівних можливостей для всіх дітей, незалежно від того, де вони проживають – у місті чи у сільській місцевості. А для цього необхідно забезпечити стовідсоткову доставку учнів до сільських шкіл, укомплектувати навчальні заклади комп'ютерною технікою та гарантувати дітям якісне харчування, опалення і гідні санітарні умови у класах, сучасне викладання, – наголосив голова облдержадміністрації.

Василь Моцний дав доручення начальнику управління освіти і науки облдержадміністрації Ельзі Лещенко проконтролювати державні закупівлі харчових продуктів з тим, щоб унеможливити правопорушення з бюджетними коштами і таким чином сприяти здешевленню харчування школярів.

– Діти повинні харчуватися повноцінно та за доступними цінами, вони не повинні відчувати кризу – підкреслив Василь Моцний.

Тема жорсткого контролю за державними коштами прозвучала й у виступі виконуючої обов'язки першого заступника голови облдержадміністрації Світлани Негоди. Вона доручила керівникам територій взяти під особистий контроль закупівлю для шкіл вугілля, харчових продуктів та надання різноманітних послуг, посилити нагляд за нормами харчування дітей.

– Всі ті будівельні організації, які виконали неякісні будівельні та ремонтні роботи на шкільних об'єктах, а також організації, які надали неповноцінні послуги з відпочинку школярів, будуть надалі позбавлені права брати участь у тендерах, – зауважила Світлана Негода.

За словами Ельзи Лещенко, відтепер управлінням проводитиметься постійний моніторинг загальної ситуації – з метою забезпечення стабільного функціонування закладів освіти в умовах економічної кризи.