весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/11/vidobutok_uranovoyi_rudi_na_kirovogradshini.htm
Видобуток уранової руди на Кіровоградщині збільшуватимуть! Вже за п'ять років Україна має повністю забезпечувати себе власним ядерним паливом і цю «ношу» збираються покласти саме на нашу область, - повідомляє канал "Кіровоград".

Україна відмовляється від російського ядерного палива на користь вітчизняного. Згідно Урядової Програми, виробництво уранового концентрату має збільшитись вже нинішнього року до 830 тонн і у 2012 році досягти тисячі 770 тонн. Наразі, за оцінками Уряду аби дійти до запланованих показників у найближчі 5 років у виробництво необхідно інвестувати ледь не 10 мільярдів гривень. Перші кроки для цього вже зроблені. Депутати Кіровоградської обласної ради ухвалили рішення про розширення гірничого відводу Інгульської шахти. Поки що, кіровоградський уран забезпечує лише 30 відсотків потреб українських атомних електростанцій, завдання – дати всі сто. І це цілком можливо. Треба лише запустити одне з найбільших у світі родовищ – Новокостянтинівський рудник. Тоді можна буде з упевненістю говорити про енергетичну незалежність нашої держави. Під ногами у нас найбільше в Європі уранове багатство і десь 6 – 7 в світі. Фахівці, навіть підрахували вартість цього «щастя» - 65 мільярдів доларів США.

Тож, користь для країни – незаперечна, а от самі кіровоградці від подібних розробок мало що отримають. Принаймні вже не йдеться ні про особливий статус, ні про отримання доплат, ні про посилене лікування. Єдине, що обіцяє керівництво шахти – нові робочі місця із середньою зарплатнею – 4 тисячі гривень та багатомільйонні податки в бюджет області і міста. Крім цього, йде мова і про мінімізацію шкідливого впливу на довкілля, оскільки від його стану, напряму залежить і здоров'я місцевих жителів. Наразі, Кіровоградщина посідає друге місце в Україні по захворюваності на рак.