весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/11/pamjat_kobzarja_vshanuvali_hvilinoyu.htm
Пам'ять Кобзаря вшанували хвилиною мовчання! Кіровоградщина відзначила сто дев'яносто п'яту річницю з дня народження великого поета Тараса Григоровича Шевченка. В обласному центрі, не зважаючи на дощ, біля пам'ятника Кобзареві зібралось кілька сотень кіровоградців. Цього разу прийшло багато нових шанувальників його творчості, - повідомляє канал "Кіровоград".

Дощ не злякав кіровоградців. Людей зібралось не менше, ніж у попередні роки. Пам'ять Кобзаря прийшли вшанувати як молодь, так і старше покоління. Мітинг традиційно розпочався з покладання квітів.

З кожним роком, відзначають постійні учасники заходу, людей більшає. При чому щоразу з'являється багато нових облич.

На мітингу пам'яті про Кобзаря говорили як про звичайну людину, яка любила дітей, понад усе цінувала свободу і змогла реалізувати себе у житті. За один портрет, написаний Шевченком, пани давали п'ятдесят карбованців. На них можна було купити сімнадцять корів. Але талант і Україну у своєму серці Шевченко не проміняв на багатство та славу.

Згадали на мітингу про Шевченка як про поета, який першим у своїй творчості оживив красу мелодійної української мови. У його віршах вона насичена смутком, біллю і бунтарством. Гостре слово до сьогодні хвилює кров.

Пам'ять поета кіровоградці вшанували хвилиною мовчання. Півгодинний мітинг завершився піснею «Реве та стогне Дніпр широкий».