весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 березня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/3/10/u_oleksandrijavugillja_bude_novii.htm
У "Олександріявугілля" буде новий власник! Про проблеми буро-вугільного комплексу Олександрії говорили під час сьогоднішньої селекторної наради за головування Юлії Тимошенко, прем'єр-міністра України. Як повідомив кореспондент сайту "весь Кіровоград", Василь Моцний, губернатор Кіровоградщини відмітив, що нині заборгованість у цій галузі з'являється навіть там, де її раніше не було, а міністерство у цьому напрямку взагалі не працює.

Тож прем'єр-міністр Юлія Тимошенко доручила Фонду держмайна України розірвати угоду про оренду активів Державної холдингової компанії "Олександріявугілля". "Угода повинна бути розірвана з 24 квітня. Відповідне доручення було дане ФДМУ. Треба розривати договір з неефективними як виявилося власниками, і виходити на укладення договорів з могутніми, надійними інвесторами", - відмітила пані Тимошенко.

Як повідомляє minprom. , раніше Антимонопольний комітет України дав дозвіл дніпропетровській компанії "Експлерент" на оренду цілісних майнових комплексів, що є структурними підрозділами ГХК "Олександріявугілля".

Пізніше Кабінетом міністрів було прийнято розпорядження від 24 вересня 2008 року № 1275-р "Про заходи по вирішенню окремих проблем буровугільного комплексу", яким ФДМУ разом з МВС, СБУ, Генпрокуратурою і Кіровоградською облдержадміністрацією було доручено повернути в державну власність структурних підрозділів "Олександріявугілля", які раніше були орендовані компанією "Експлерент".

Втім в листопаді тодішній глава фонду Валентина Семенюк-Самсоненко заявила, що жоден пункт розпорядження Кабміну не виконаний. Вона також повідомила про намір ФДМУ ініціювати розрив договорів про оренду майна Олександрійських буровугільних підприємств.

"Олександріявугілля" займається видобутком вугілля відкритим способом, переробкою вугілля і збутом вугільного концентрату.