весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/9/u_kirovogradi_vshanovuvali_vidomogo.htm
У Кіровограді вшановували відомого військового Олександра Самсонова. Як інформає Канал Кіровоград , нещодавно у Кіровограді відзначили 150-річчя з дня народження нашого земляка, відомого військового діяча 19-го та початку 20-го століття Олександра Самсонова.

Його трагічну долю дослідники називають однією з найдраматичніших в історії першої світової війни. Виконуючи військовий обов'язок, разом зі своєю армією, Олександр Самсонов потрапив в оточення. Приречений на поразку, він покінчив життя самогубством. Пам'ять генерал-майора шанують військові усіх поколінь.

До стоп'ятдесятиріччя з дня народження Олександра Самсонова в обласній бібліотеці імені Чижевського підготували невелику виставку. На ній представлені книги з приватної бібліотеки генерал-майора та подаровані самими авторами з дарчими підписами. Окремий розділ складають видання 19-го століття про Самсонова та сучасні твори, що описують його життя.

Довідка: Олександр Самсонов народився у 1859 році в небагатій дворянській сім'ї. Щодо місця його народження, то історики називають дві версії – розповідає старший науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею Костянтин Шляховий. Це село Єгорівка, де був родовий маєток матері або село Надєждіне, де мати також мала будинок. У перші дні своєї офіцерської служби Самсонову довелося пройти бойове хрещення під час війни з Туреччиною за звільнення балканських слов'ян. За своє життя він брав участь не в одній війні , де Олександр Самсонов проявив себе як талановитий військовий діяч. Про що свідчать більше десяти його бойових нагород. У 37 років він призначений начальником Єлисаветградського кавалерійського училища і близько 8-ми років прослужив на цій посаді до початку російсько-японської війни.