весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/3/visim_organizovanih_zlochinnih_grup.htm
Вісім організованих злочинних груп виявлено у 2008 році на Кіровоградщині! Прес-служба прокуратури Кіровоградської області повідомляє, що протягом 2008 року виявлено 8 організованих злочинних груп. Розкрито 58 злочинів, вчинені організованими групами, до відповідальності за їх скоєння притягнуто 31 особу. З числа направлених до суду справ 5 - загальнокримінальної спрямованості, з них 1 справа за ознаками ст.257 КК України – бандитизм, 1 справа за ст.255 КК України (скоєння злочинів злочинною організацією), та 3 економічної спрямованості.

У 2008 році органами прокуратури області спільно з УБОЗ УМВС України в області припинено злочинну діяльність банди, до складу якої входили чотири особи – двоє раніше засуджених та оголошених в міждержавний розшук за скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів громадян Російської Федерації та двоє мешканців одного з районних центрів області. У ході досудового слідства було встановлено, що зазначені особи протягом 2007 року з застосуванням зброї скоїли ряд особливо тяжких злочинів, в тому числі розбійний напад, поєднаний з замахом на умисне вбивство приватного підприємця, замах на умисне вбивство працівника міліції, скоєний при затриманні членів банди, інші тяжкі злочини. Досудове слідство по справі закінчено, справа перебуває на судовому розгляді.

5 листопада 2008 року вироком Ленінського районного суду м. Кіровограда винесено обвинувальний вирок щодо членів злочинної організації, які шляхом шахрайства заволоділи коштами потерпілих громадян у сумі близько 1 мільйона гривень. За вироком суду членів злочинної організації визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.255, ч.4 ст.190 КК України та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років та 2 місяці.