весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 26 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/26/profspilki_zbirayutsja_aktivno_borotisja.htm
Профспілки збираються активно боротися з кризою! Президія Федерації профспілок України вступила в колективний трудовий спір з Кабінетом міністрів України. Головні причини – відсутність чіткої програми дій виходу із кризи, а відтак - незабезпечення соціальних та трудових прав громадян. Це рішення вчора озвучила Олександра Залевська під час засідання Ради Федерації профспілок області, - повідомляє канал "Кіровоград".

Профспілки збираються активно боротися з наслідками фінансово-економічної кризи на Кіровоградщині. Емоційний виступ голови федерації Олександри Залевської про стан справ в соціальній та економічній сферах мав досить песимістичний акцент. Провідні підприємства області працюють не на повну потужність, людей скорочують, або відправляють у неоплачувані відпустки, заробітні плати не виплачуються , зростає кількість безробітних. Таку кількість проблем треба вирішувати вже зараз і негайно, інакше матимемо ще гірші наслідки – впевнена Олександра Залевська.

Тому в умовах кризи має посилитися роль профспілок саме у відстоюванні прав громадян. Аби змінити ситуацію на ринку праці, профспілки пропонують спонукати уряд до вжиття заходів, спрямованих на захист вітчизняного товаровиробника, посилити відповідальність роботодавців за затримку у виплаті зарплати, створити антикризові комісії на підприємствах та багато іншого. Про свої біди та проблеми говорили і представники галузевих профспілок, нарікаючи на бездіяльність в умовах кризи як вищих ешелонів влади, так і місцевих. Утім, ситуація хоч і складна, і проблеми достатньо, але кризові явища не такі вже й страшні. Область має суттєві напрацювання у минулому році, які допоможуть подолати проблеми у цьому. Тим більше, за січень виконано усі показники по наповненню бюджету та вчасно виплачено зарплати – говорить голова облдержадміністрації Василь Моцний. Є сподівання, що і в лютому ми спрацюємо не гірше. Головне, ми не повинні бути байдужими і спільно долати перешкоди.