весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 26 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/26/pidgotovku_maibutnih_olimpiiciv.htm
Підготовку майбутніх олімпійців забезпечуватимуть місцеві бюджети! В обласній державній адміністрації відбулася прес-конференція начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Сергія Колодяжного щодо розвитку фізичної культури і спорту у Кіровоградській області, - повідомляє сайт Кіровоградської ОДА.

Сергій Колодяжний повідомив, що впродовж 2008 року в області вдалося зберегти мережу позашкільних навчальних закладів, яка нараховує 39 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 2 спеціалізовані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву та обласну школу вищої спортивної майстерності, у яких навчається 16894 учня. Було підготовлено 6449 спортсменів масових розрядів, 195 спортсменів І спортивного розряду, 135 кандидатів у майстри спорту, 26 майстрів спорту України. Кількість тренерів складає 566 осіб, у тому числі штатних працівників – 295, з яких спеціальну фізкультурну освіту має 231 тренер.

Одночасно керівник управління фізичної культури та спорту зазначив, що із 42 спортивних закладів області 30 мають власні споруди, а проведення змагань всеукраїнського та міжнародного рівня можливо організувати в СДЮШОР «Надія» (спортивна гімнастика та плавання), СДЮШОР-2 (бейсбол) та КДЮСШ облради ФСТ «Колос» (хокей на траві).
З метою поліпшення матеріально-технічної бази області та створення на базі спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву »Надія» бази для підготовки молодіжних збірних команд України із спортивної гімнастики Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту було передано обладнання на суму 524 224,3 грн. яке встановлено у даній спортивній школі.

У 2008 році в області було побудовано 2 ігрових майданчики з синтетичним покриттям розміром 42 х 22 м та 5 спортивних майданчиків для загальної фізичної підготовки населення.
Крім цього, управлінням фізичної культури та спорту та відповідними підрозділами райдержадміністрацій і міськвиконкомів здійснюється постійна робота щодо підтримки у належному стані спортивних об'єктів, кількість яких складає: 26 стадіонів, 1258 спортивних майданчиків, 310 футбольних полів, 10 плавальних басейнів.
Серед основних напрямків роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації залишається й проведення спортивної та реабілітаційної роботи серед людей з обмеженими можливостями. Так у 2008 році в обласних змаганнях Спартакіади «Повір у себе» взяли участь 227 дітей-інвалідів, з яких 42 вийшли до відбіркових всеукраїнських змагань Спартакіади.

Сергій Колодяжний зазначив, що у зв'язку із кризою істотно зменшено державне фінансування на утримання збірних команд України, тому ймовірніше основне навантаження з підготовки майбутніх олімпійців та членів збірних команд України буде покладено на місцеві бюджети.

Він повідомив, що найближчим часом планується провести в області всеукраїнські змагання з велоспорту та гімнастики, а в травні – міжнародний турнір з бейсболу, з метою популяризації та розвитку даного виду спорту на Кіровоградщині, але знову ж за власні кошти.