весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 26 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/26/ekonomichna_kriza_prizupinila_robotu.htm
Економічна криза призупинила роботу 103 підприємств області! Кілька днів тому в Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулась прес-конференція начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Юрія Вольського, на якій йшла мова про результати роботи підприємств області у 2008 році та у січні – лютому нинішнього року.

Юрій Вольський повідомив, що у 2008 році обсяги промислової продукції, порівняно з минулим роком, зросли на 4,2%, - повідомляє сайт Кіровоградської ОДА.

Зокрема, відбулося зростання виробництва у переробній промисловості – на 4,9%, на підприємствах з добування корисних копалин (крім паливно-енергетичних) – на 7,2%, у виробництві та розподілі електроенергії, газу, води – на 5,9%, у легкій промисловості – на 3,7%, металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів – на 18,9%.

Як зазначив Юрій Вольський, незважаючи на позитивні результати роботи загалом по області, 9 територій не досягли рівня обсягів промислового виробництва минулого року, а саме міста Олександрія та Світловодськ та райони – Олександрівський, Ульяновський, Долинський, Бобринецький, Вільшанський, Маловисківський, Світловодський.

У січні економічна криза призупинила роботу 103 підприємств області, із них 50 – це промислові підприємства, у т.ч. із сфери добувної промисловості – 12, легкої промисловості – 2, оброблення деревини та меблів – 4, целюлозно-паперової промисловості – 1, виробництва інших неметалевих мінеральних виробів – 11, машинобудування та металургії – 17, хімічної та нафтохімічної промисловості – 3.

В результаті зниження обсягів промислової продукції у січні склало 43,1%, порівняно з аналогічним періодом 2008 року. У тому числі допущено зниження обсягів виробництва у добувній промисловості – на 46,0%, переробній галузі – 43,9%, машинобудуванні – 72,6%.
Зростання промислового виробництва досягнуто лише у хімічній і нафтохімічній промисловості – на 6,3%, виробництві харчових продуктів та напоїв – на 1,7%, виробництві електроенергії – на 6,2%.
Начальник головного управління зазначив, що з метою зменшення впливу фінансової кризи на економіку Кіровоградщини проводиться щотижневий моніторинг діяльності основних промислових бюджетоутворюючих підприємств області.

Встановлено, що у лютому 56 підприємств працюють стабільно, 46 – за скороченим робочим графіком, а 36 підприємств не працюють взагалі. Зниження обсягів промислової продукції за січень – лютий нинішнього року і повна зупинка окремих підприємств обумовлені відмовою замовників від поставок продукції (у першу чергу це стосується експортноорієнтованих підприємств), зниженням попиту на неї та погіршенням стану її реалізації. Як наслідок – відбувається накопичення нереалізованої продукції на складах підприємств.
Юрій Вольський закликав керівників підприємств області активніше співпрацювати з керівництвом облдержадміністрації у справі мінімізації наслідків кризи та збереження економічного потенціалу Кіровоградщини.

Він зазначив, що лише спільними зусиллями влади та підприємців можна подолати нинішні негаразди, зберегти напрацьовані економічні показники та забезпечити населенню області достойний рівень життя.