весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 23 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/23/sogodni_restrukturizuyut_shkolu.htm
Сьогодні реструктуризують школу, завтра – село! Нещодавно у селі Василівці Онуфріївського району відбувалася незапланована сходка жителів села, - пише газета "Справедливість".

Громада зібралася для того, щоби висловити протест проти ймовірної реструктуризації місцевої школи І–ІІІ ступенів на І–ІІ ступенів (тобто ліквідації старших класів) у зв'язку зі зменшенням фінансування освітянської галузі.

Ініціаторами сходки були директор школи, член СПУ Юрій Куніцин та депутат районної ради від фракції СПУ, учителька Катерина Глеба. У холодному приміщенні сільського клубу, де зібралося чимало василівців обговорити болюче шкільне питання, лунало одне риторичне запитання: до чого докотилася держава? Промовці з тривогою казали про те, що навіть таке, на перший погляд, незначне скорочення може мати катастрофічні наслідки і для сільської школи, і для села.

«Сьогодні скоротимо 10–11 класи, завтра – середні, а далі школу взагалі. За нею ФАП, сільраду – і села немає, – резюмувала Катерина Глеба. – Щоби зберегти школу, учителі готові безплатно вести уроки в старших класах».

Присутній на сходці виконувач обов'язків голови Онуфріївської РДА Валерій Палій щиро поспівчував педагогам сільської школи, бо й сам, за його словами, за освітою вчитель. Але розвів руками, мовляв, фінансування скорочено не тільки для освітян, а й для працівників культури, медичних закладів. Тому доводиться йти на скорочення чисельності працівників. Валерій Іванович зазначив, що Онуфріївський район, як і багато інших малозаселених районів, стосовно утримання освітянської галузі поставлений у жорсткі фінансові рамки. У малокомплектних школах на утримання одного учня потрібно коштів удвічі більше, ніж у наповнених. Але дефіцит на утримання галузі потрібно покривати з районного бюджету. У бюджеті поточного року таких грошей немає.

У відповідь на такий виступ посадовця резонно звучали закиди від селян: «Шукайте гроші, раз вас призначено на такі посади!» На це В.Палій відповів, що всі резерви райбюджету вичерпано, адже район упродовж багатьох років залишається аграрним, а отже, на 70 відсотків дотаційним. Фінансова ж підтримка області залежить від економіки держави. Єдина можливість зберегти структуру школи, на думку В.Палія, – змінити обрахування державного фінансування галузі, тобто кошти передбачати не на дитину, а на клас.

На завершення сходки було зачитано звернення громади села до високопосадовців, зокрема столичних, з вимогою не дозволити реструктуризацію школи. Адже в такому разі дітям доведеться добиратися до школи в сусідні Павлиш чи Омельник, які розташовані за кілька кілометрів від Василівки. Для цього треба шкільний автобус. А чи він буде? Яким чином дітям туди добиратися, чи мають фінансові можливості батьки, щоб їхні діти могли навчатися у віддалених школах?

Громада села Василівки прийняла рішення не дати згоди на реструктуризацію школи. Це звернення люди направили у вищі відповідні інстанції. Може, дослухаються? Бо в іншому випадку село невпинно скотиться у прірву, а за ним і держава.