весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/20/jakih_tovariv_ne_vistachaye_na_kirovogradshini.htm
Яких товарів не вистачає на Кіровоградщині? Обсяг експорту товарів у 2008р. становив 392 млн.дол.США, імпорту – 238 млн.дол. Перевага експорту над імпортом забезпечила позитивне сальдо зовнішньої торгівлі, - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Експорт товарів здійснювався до 69 країн світу, при цьому до країн СНД було експортовано майже 60% обсягу експорту, у тому числі до Російської Федерації – 39%, країн ЄС – 20%.

У товарній структурі експорту переважали машини, устатковання та механізми – 38% загального обсягу експорту. На жири та олії рослинного або тваринного походження, продукцію хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості, мінеральні продукти припадала третина всіх експортних поставок.

У 2008р. до області надходили товари з 62 країн-партнерів, при цьому з країн СНД – 25% усіх товарів. Найбільші імпортні надходження спостерігалися з Малайзії, Німеччини (по 18%) та Білорусі (14%).

Майже третина імпортних надходжень припадала на механічне та електричне обладнання, 19% – жири та олії рослинного або тваринного походження, 16% – продукцію хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості, решта – готові харчові продукти, мінеральні продукти, недорогоцінні метали, текстиль тощо.

Серед регіонів області найбільші обсяги зовнішньої торгівлі товарами припадали на міста Кіровоград, Світловодськ, Олександрію та Кіровоградський район.