весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/2/svitlovodski_rjatuvalniki_osidlayut.htm
Світловодські рятувальники осідлають "Пегаса"! Напередодні нового року рятувальники Світловодську отримали катер на повітряній подушці «Пегас», а минулого тижня до міста прибув і представник заводу-виробника з міста Нижній Новгород (Росія), щоб почати випробування аероджипа!

«Ця машина – одночасно літак, машина та човен, – говорить начальник рятувальної станції м. Світловодська Леонід Лук'яненко, – адже у нього гвинт, як у літака, двигун, як у машини, а принцип керування, як у човна. Ним можна пересуватися по воді, льоду та по суші. За рахунок нагнітання повітря по днищу подушка піднімається вгору на кілька міліметрів і мчить, ледь торкаючись поверхні».

«Пегас» коштує півмільйона гривень, і придбаний за кошти Державного бюджету, адже наша рятувальна станція – єдина в Кіровоградській області, що фінансується не з місцевого бюджету, а саме з державного за рахунок МНС. Довжина катера – майже 5,5 м, ширина – близько 2,5, висота 1,7 м, вага – 650 кг, вантажопідйомність – 450 кг. Катер вміщує 4 пасажирів+водій. Максимальна швидкість: по воді – 75 км/год, по льоду – 100 км/год, по грунту – 50 км/год. Бак катера вміщує 75 літрів, цього палива вистачить на 210 км, якщо пересуватися по льоду, та на 150 – по воді. Працює машина при температурі від -35 до +35оС.

За матеріалами сайту http://svetlovodsk.com.ua