весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/2/sogodni_bude_vrucheno_literaturnu.htm
Сьогодні буде вручено літературну премію імені Євгена Маланюка! За інформацією сайту «весь Кіровоград», обласна літературна премія імені Євгена Маланюка засновується Кіровоградською обласною радою і є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори Кіровоградщини за високохудожні твори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства та перекладу, спрямовані на утвердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини народу, державотворення й демократизацію суспільства.

Зазвичай премія встановлюється у трьох номінаціях – це художня література (поезія, проза, драматургія); літературознавство та публіцистика, а також переклад (з української мови на інші, з інших мов на українську мову).

На здобуття премії щорічно висуваються літературні твори, опубліковані окремими книгами чи у журналах, які вийшли друком протягом останніх трьох років, а висувати твори на здобуття премії мають право управління культури і туризму облдержадміністрації, обласні відділення національних творчих спілок, громадські організації, трудові колективи та навчальні заклади.

Журі щороку до 15 жовтня оголошує конкурс на висунення творів на здобуття премії. У першій декаді листопада щорічно публікує в газеті «Народне слово» перелік творів, висунутих на здобуття премії. Два місяці триває обговорення творів у засобах масової інформації. До 20 січня журі з урахуванням результатів обговорення творів у засобах масової інформації проводить остаточне обговорення і таємне голосування.

Вручення премії за минулий рік відбудеться сьогодні, другого лютого о 14.00 у приміщенні бібліотеки для дітей імені Гайдара!