весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 2 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/2/sho_pobuduvali_na_kirovogradshini.htm
Що побудували на Кіровоградщині минулого року? Важливим напрямком будівництва у соціальній сфері області, як і в попередні роки, залишається житлове будівництво. За 2008р. в експлуатацію введено 1201 квартиру загальною площею 128,5 тис.м², що на 6,6% більше ніж за 2007р., - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Зросли обсяги введеного житла у містах Кіровограді, Знам'янці та 19 районах області. З них найбільше – у Долинському (у 4,3 раза), Олександрівському (у 2,9 раза), Вільшанському (у 2,2 раза), Світловодському (у 2,1 раза) та Новоукраїнському (у 2 рази) районах.

За обсягом житлового будівництва перше місце серед регіонів посідає обласний центр, де збудовано 33,6% загального обсягу житла. Значну частку житла введено також у Кіровоградському (10,2%), Долинському (5,6%) районах та містах Олександрії (6,8%) і Знам'янці (5,6%).

Індивідуальними забудовниками введено в дію 80% загального обсягу житла. Порівняно з 2007р. обсяги введеного житла збільшились як у міській, так і сільській місцевості – на 4,2% та 15,8% відповідно.

Серед інших об'єктів введено в експлуатацію загальноосвітній навчальний заклад на 60 учнівських місць у с.Бузникувате Вільшанського району та на 250 учнівських місць у с.Шамраєве Ульяновського району, лікарню на 25 ліжок у с.Піщаний Брід Добровеличківського району, спортивно-оздоровчі клуби у містах Кіровограді та Долинській, 15,9 км ліній електропередачі, 142,15 км місцевих трубопроводів для транспортування газу, 1,6 км місцевих водопровідних мереж, потужності з переробки м'яса у м.Олександрії, виробництва консервів плодоовочевих та халви – у м.Кіровограді, олії та жирів рафінованих у м.Світловодську, олії нерафінованої – у м.Бобринці, сиру та оброблення молока у Світловодському районі, завод по переробці сої у м.Кіровограді та завод по переробці та заморожуванню овочів і фруктів у Кіровоградському районі.