весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/19/rjatuvalniki_gotuyutsja_do_vesnjanoyi.htm
Рятувальники готуються до весняної повені! Вчора на Кіровоградщині розпочалися командно-штабні тренування з органами управління та силами обласної підсистеми єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, - повідомляє центр пропаганди ГУМНС у Кіровоградській області.

У ході перевірятиметься повнота та реальність розроблених планів реагування в період формування весняної повені, пропуску повеневих вод та ліквідації їх можливих наслідків, готовність територіальних підрозділів МНС до дій в даній ситуації.

Зокрема, такі заходи дають можливість удосконалити координацію дій та взаємодію органів управління і сил реагування. Відповідно до тактичного задуму, в ніч з 17 на 18 лютого 2009 року на центральну частину України перемістився потужний південний циклон з поривами вітру до 25 м/сек., інтенсивними опадами у вигляді дощу. Різке підвищення температури повітря викликало інтенсивне танення снігу, що разом з потужним дощем викликало різкий підйом рівнів води у водоймищах (річках та ставках). Очікується вихід води на заплаву, підтоплення та в найближчий час початок льодоходу.

До тренувань залучено районні та міські комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, міські та районні відділи головного управління МНС України в області та інші підрозділи МНС України, управління та відділи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районних державних адміністрацій та міськвиконкомів, штаби спеціалізованих служб цивільної оборони області.