весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/17/pidpriyemstva_namagalis_zarobiti.htm
Підприємства намагались заробити на відшкодуванні ПДВ! Заробити на незаконному відшкодуванні ПДВ все ще хочуть деякі підприємства Кіровоградщини, таким чином, можливо, намагаючись отримати запас міцності під час глобальної економічної кризи. Так, в результаті позапланової перевірки підприємства, яке займається експортом зернових культур, податківцями виявлено кілька суттєвих порушень закону України «Про податок на додану вартість». Як виявилося, попередня оплата, перерахована підприємством у серпні 2008р., не підлягає бюджетному відшкодуванню, оскільки її повернуто постачальником, тобто дана сума ПДВ постачальнику не сплачена.

За повідомленням управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Кіровоградській області , перевіркою також встановлено, що податковий кредит в декларації з ПДВ за серпень 2008р. сформовані на підставі операцій, по яким не відбулося поставки товару. А у зв'язку з поверненням в вересні 2008р. грошових коштів за непоставлену сільськогосподарську продукцію контрагентам-агрофірмам до суми заявленого бюджетного відшкодування безпідставно віднесено податок на додану вартість. За результатами проведеної перевірки підприємству зменшено суму заявленого бюджетного відшкодування за вересень 2008р. в сумі 1,3 млн. грн.

За наслідками роботи по виявленню фактів незаконного відшкодування ПДВ з метою руйнування схем, які для цього використовуються, з початку року упереджено безпідставно заявленого до відшкодування ПДВ в сумі 3013,7 тис. грн.