весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/17/onlain_peticija_do_sekretariatu.htm
Он-лайн петиція до Секретаріату Президента! У мережі Інтернет розміщена петиція, яку може підписати кожен бажаючий. Далі петиція буде направлена до Секретаріату Президента.

Текст петиції з приводу підвищення проїзду в маршрутних таксі в м. Кіровоград: Шановний пане Президенте. Просимо Вас втрутитись в ситуацію, що склалась навколо цін на проїзд в маршрутних таксі в місті Кіровоград. Ситуація дуже напружена і, нажаль, складається зовсім не на користь звичайних громадян.

27 січня виконавчий комітет Кіровоградської міської ради прийняв рішення про підвищення тарифу на проїзд у маршрутках із 1,25 до 1,75 гривень з 11 лютого. Хочемо зазначити, що Кіровоград займає одне з останніх місць за рівнем середньої заробітньої плати в Україні, одне з найперших - за рівнем безробіття. Тому підвищення проїзду на 50 копійок на основний вид транспорту для більшості кіровоградців - дуже неприємний факт. Крім того, наскільки нам відомо, в жодному місті, яке не є "мільйонником" не має ціни вищої за 1,5 грн.

Прокуратура Кіровограда призупинила дію рішення міськвиконкому про підвищення тарифу на проїзд у маршрутках до 1,75 грн., подавши позов щодо його скасування до окружного адмінсуду області сьогодні, 10 лютого. Проте, більшість маршрутних таксі вже 11 лютого вийшло на роботу з тарифом 1,75 грн. Деякі водії зі скандалом погоджувались провезти пасажирів за старою ціною, але таких було дуже мало.

На сьогодні (17 лютого) проїхати за старою ціною взагалі неможливо. Не дивлячись на те, що постанова Міськвиконкому повинна бути призупинена до її розгляду судом, перевізники продовжують вимагати від пасажирів 1,75 грн за проїзд. Відділі захисту прав споживачів на заяви ніяк не реагує та не може надати жодних порад щодо дій в разі вимог водіів сплатити нову ціну. Таким чином, перевізники фактично наплювали на незаконність встановленої ними ціни та поставили пасажирів в жорсткі умови. Хоча самі вони не виконують зобов'язань, взятих на себе ще перед попереднім підвищенням цін: маршрутки залишаються брудними, погано облаштованими, водії дозволяють собі палити протягом перебування на маршруті, достатися деяких районів міста посля 21.00 просто неможливо!

Просимо Вас, пане Президенте, втрутитись в цю складну ситуацію та відстояти права пасажирів на доступний транспорт!