весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 лютого 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/2/16/seminar_dlja_suddiv_ta_zhurnalistiv.htm
Семінар для суддів та журналістів «Суди та засоби масової інформації»! Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: верховенство права» у партнерстві з Академією суддів України та Українським освітнім центром реформ 17-27 березня 2009 року проводить серію навчальних семінарів для суддів та журналістів на тему «Суди та засоби масової інформації».

Метою навчання є підвищення відкритості судів для громадськості, налагодження ефективного взаємозв'язку між суддівським корпусом та засобами масової інформації, підвищення рівня обізнаності журналістів про роботу судів та хід розгляду судових справ для кращого інформування громадян.

Одноденні семінари для журналістів відбудуться 18 березня в Києві, 24 березня у Луганську та 27 березня у Сумах.

В роботі семінарів візьмуть участь українські та американські експерти з питань медіа права та зв'язків суду з громадськістю:
• Наталія Петрова, заступник керівника Проекту «Україна: верховенство права»;
• Ліа Гуровіц, експерт зі зв'язків з громадськістю, директор з законодавчих, міжурядових та громадських зв'язків, Суди округу Колумбія (США);
• Девід Дж. Ремондіні, експерт зі зв'язків з громадськістю, радник Голови суду (США).
У ході семінару будуть висвітлені такі питання:
• вплив засобів масової інформації на формування довіри та впевненості громадськості;
• вільна преса та справедливий суд: балансування прав;
• питання доступу, узгодження дій судів та засобів масової інформації;
• як працюють суди та основні судові процедури;
• чому існують обмеження на отримання інформації в суді?
• інтерв'ю для ЗМІ;
• чи завжди суддя зобов'язаний спілкуватися зі ЗМІ?
• вимоги професійної етики суддів;
• проведення зйомок у залі судового засідання;
У рамках кожного семінару планується проведення дискусій у формі круглого столу за участі суддів та журналістів і редакторів засобів масової інформації.

Такі дискусії проходять напередодні, а саме 17 березня в Києві, 23 березня у Луганську та 26 березня у Сумах. Ті, хто захоче взяти участь у цих спільних зустрічах і дискусії, запрошуються прибути до місця проведення семінару на день раніше.

До участі в семінарах запрошуються редактори та журналісти українських ЗМІ, що хочуть підвищити свій фаховий рівень у висвітленні діяльності судів. Перевага буде надаватися тим, хто раніше не брав участь в аналогічних семінарах проекту «Україна: верховенство права».

Організатори покривають витрати на подорож, проживання у готелі (одна ніч за потреби) та харчування. Списки учасників семінарів формуватимуться по мірі надходження заявок. Кількість учасників обмежена, тому побажання до потенційних учасників обирати для участі в семінарі місце, найбільш наближене до вашого постійного проживання/роботи.

Для участі в семінарі необхідно заповнити та надіслати заповнену аплікаційну форму (яка розміщена на сайті проекту «Україна: верховенство права» www.ukrainerol.org.ua ) до п'ятниці, 6 березня 2009 року, на адресу ymukhin@ukrainerol.org.ua.